اولویت کار کشور پرداخت خسارات مردم سیل زده است

وزیر کشور گفت: اولویت کار کشور پرداخت خسارات مردم سیلزده است و باید سرعت کار را بالاتر ببریم و تمامی پرونده های خسارت دیدگان سیل را هرچه سریع تر برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به ریاست رحمانی فضلی وزیر کشور و رئیس قرارگاه و با حضور استانداران سه استان گلستان، لرستان و خوزستان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط صبح امروز در محل وزارت کشور برگزار شد.

در این نشست، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی دستگاه‌های اجرایی کشور در ارتباط با بازسازی و نوسازی بخش‌های مختلف آسیب دیده از سیل، مشکلات و موانع موجود مطرح شد و پس از بررسی این مسائل، تصمیمات لازم جهت تسریع در امور اتخاذ شد.

وزیر کشور در این جلسه بر اهمیت ثبت تمامی خسارات در سامانه سجاد تاکید کرد و افزود: ثبت واقعی و دقیق میزان خسارات خصوصاً در بخش کشاورزی برای پرداخت درست تسهیلات تعیین شده از سوی دولت به خسارت دیدگان واقعی سیل ضروری است که این کار باید با همکاری استانداری و پژوهشگاه فضایی کشور انجام گیرد.

رحمانی فضلی همچنین ضمن قدردانی از بانک مرکزی و بانک‌های عامل به دلیل تسریع در روند پرداخت تسهیلات به مردم، گفت: اولویت کار کشور پرداخت خسارات مردم سیل‌زده است و در این مسیر باید سرعت کار را بالاتر ببریم و تمامی پرونده‌های خسارت دیدگان سیل را هرچه سریع‌تر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی کنیم.

رئیس قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده همچنین پس از بررسی گزارش کمیته‌های عمرانی و بازسازی، برآورد و تخصیص منابع و همچنین نظارت و بازرسی قرارگاه، بر پیگیری نکات نظارتی بررسی شده در کمیته‌های قرارگاه و تصمیم‌گیری در این خصوص تاکید کرد.

وزیر کشور همچنین در این جلسه خاطرنشان کرد: وزارت نیرو باید رسیدگی به خسارات در حوزه حریم رودخانه‌ها و پیشگیری از خطرات احتمالی سیل‌های آینده را در اولویت کاری خود قرار دهد.

در این نشست، نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن نیز گزارشی از مجموع اقدامات انجام شده و همچنین میزان اعتبارات پرداخت شده در هریک از بخش‌های آسیب دیده ارائه کردند.

همچنین با توجه به نیاز دستگاه‌های اجرایی به اعتبارات لازم جهت اجرای برنامه‌های خود در زمان بندی تعیین شده تاکید شد تا این موضوع از طریق سازمان برنامه و بودجه در دولت مطرح گردد و نسبت به تأمین و پرداخت آن اقدام شود.

کد خبر 4661438

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =