چارچوبی به جز قانون در زمینه حفاظت از میراث فرهنگی نمی‌شناسیم

کرمان - مشاور اجرایی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: در اجرای رسالت‌های سه گانه این سازمان و صیانت و حفاظت از میراث فرهنگی چارچوبی به جز قانون نمی‌شناسیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمان، محمود صادقی حسن آبادی در آئین معارفه سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اظهار کرد: همه باید در چارچوب قانون عمل کنند و به غیر از این، چارچوب دیگری در سازمان میراث فرهنگی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه همه کارهای مرتبط با سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید مطابق یا قوانین و مقررات جاری کشور دنبال شود، اظهار کرد: در اجرای رسالت‌های سه گانه این سازمان و صیانت و حفاظت از میراث فرهنگی چارچوبی به جز قانون نمی‌شناسیم.

مشاور اجرایی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه کمبود بودجه مهم‌ترین چالش سازمان میراث فرهنگی است، تصریح کرد: بدون شک، در حال حاضر کشور در وضعیت جنگ اقتصادی قرار دارد.

صادقی حسن آبادی با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات خوبی در واگذاری تصدی گری های مرتبط با صنعت گردشگری به بخش خصوصی انجام شده است، گفت: تسریع در واگذاری‌های موضوع ماده ۲۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت از جمله این موارد است.

وی در ادامه با اشاره به خدمات مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، افزود: از اقدامات ارزنده ایشان در طول ۱۴ ماه خدمت صادقانه تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدواریم در سایر مسئولیت‌ها موفق و پیروز باشند.

مشاور اجرایی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور تاکید کرد: مدیرکل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از مدیران با اخلاق سازمان میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شوند که با حلم و بردباری با مسائل و مشکلات برخورد می‌کنند.

صادقی حسن آبادی اظهار کرد: خوشبختانه در مدت زمانی کوتاه مسئولیت غلامرضا فرخی در اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان شاهد اقدامات خوبی در حوزه‌های مختلف از جمله مرمت آثار تاریخی، واگذاری و تغییر کاربری اماکن تاریخی و فرهنگی و ایجاد زمینه برای حضور سرمایه گذاران در صنعت گردشگری این استان بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز از مدیران با سابقه، متخصص و کارآمد سازمان میراث فرهنگی کشور محسوب می‌شوند، تاکید کرد: فریدون فعالی دارای کارنامه کاری بسیار مطلوبی در ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان‌های گلستان، فارس و خراسان رضوی است که به اصرار سازمان میراث فرهنگی کشور در استان کرمان نیز قبول مسئولیت کرده است.

صادقی حسن آبادی در پایان خواهان افزایش سرمایه اجتماعی و همبستگی سازمانی در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان شد و خاطرنشان کرد: باید روحیه تلاش و پشتکار تقویت شود تا بتوان در سایه همدلی و تعامل در انجام وظایف سازمانی موفق عمل کرد.

کد خبر 4661562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =