توهین بی سابقه معاون فرهنگی شهردار مشهد به خبرنگاران

مشهد- معاون فرهنگی شهردار مشهد در نشست خبری شهردار این شهر توهین بی سابقه ای به خبرنگاران کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه شنبه نشست خبری شهردار مشهد با حاشیه توهین معاون فرهنگی شهردار به خبرنگاران در اواسط جلسه همراه شد که واکنش های انتقادی زیادی را در میان اهالی رسانه به دنبال داشت.

حین برگزاری جلسه یکی از خبرنگاران به انتقاد از معاون فرهنگی شهردار پرداخته و گفت: متاسفانه آقای زارعی جوابگوی خبرنگاران نیست و زمانی که اقدام به هماهنگی برای صحبت با وی می کنیم، همین که متوجه می‌شوند خبرنگار هستیم تلفن خود را به دیگران می دهند و از مصاحبه طفره می‌روند.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در واکنش به‌این انتقاد، تعجب کرد و گفت: قطعاً تذکرات لازم به‌ایشان داده خواهد شد.

حین نشست خبری کلایی به‌خبرنگاران گفت: برای بررسی صحت این مسئله تماسی با وی می‌گیریم تا ببینیم جوابگو هستند یا خیر، که خبرنگاران در جواب وی گفتند: مشخص است که جواب شما را خواهد داد، بنابراین با موبایل یکی از خبرنگاران اقدام به‌این کار کنید.

خبرنگار رسانه معترض به‌عملکرد معاون فرهنگی با وی تماس گرفت و با جوابی از جانب معاون فرهنگی مواجه نشد.

در نهایت خبرنگاران از شهردار خواستار تماس شدند و همین که شهردار اقدام به برقراری تماس کرد (تلفن روی بلندگو بود)، معاون فرهنگی پاسخ داد که با خنده حضار مواجه شد و شهردار نیز از این موضوع متعجب شد.

شهردارمشهد خطاب به معاون خود این اعتراض را به‌گوش وی رساند که او نیز عصبانی شده و گفت: زمانی که من در جلسه هستم چگونه پاسخ خبرنگار را بدهم، در جلسه حتی جواب تماس زن و فرزند خود را نمی‌دهم و پس از بیان این مطالب اقدام به استفاده از لفظ زشت و به دور از ادب می کند.

اما این پایان ماجرا نبود و گفتگو به اینجا رسید که شهردار مشهد مجبور شد تماس را قطع کند اما به‌خبرنگاران قول پیگیری این موضوع را داد و البته از اینکه بدون در جریان گذاشتن معاونش صدای او را روی بلندگو گذاشته بود ابراز پشیمانی کرد و گفت: حقوق وی را رعایت نکردم و باید به‌او می‌گفتم که موبایل روی بلندگو است.

این برخورد از معاون فرهنگی شهردار مشهد به هیچ وجه قابل قبول نیست چرا که او سکاندار امور فرهنگی در پایتخت معنوی کشور بوده و این رفتار زشت و توهین آمیز نیازمند برخورد جدی شهردار مشهد با معاون فرهنگی اش است.

عذر خواهی از خبرنگاران

معاون شهردار مشهد ساعتی پس از واکنش اصحاب رسانه به این توهین در پیامی با عذرخواهی از خبرنگاران نوشت: گاهی تقدیر بر آدمی چندان سخت می‌گیرد که عنان از کف او رها می‌شود و آنچه در دل نیست بر زبان می‌آید و موجب شرمساری می‌شود.

می‌دانم دوستان و عزیزان خبرنگارمان رنجیده خاطرند از سهوی که روی داده است، قصدم نه تطهیر رفتار نکوهیده‌ام، که بیان بهانه‌ایست که سرنوشت به شیوه آزمون بر رفتار من نوشت؛ فرزند کوچکم را در بند بیماری فکند و مرا عاجز از همیاری و درمان وی وا نهاد تا رنج پدری و اندوه ناتوانی بر من غالب شود و آن پیش آید که نباید...

بنابراین بدین وسیله از خبرنگاران، شهردار محترم و همه دوستان خدمتگزار در جامعه مطبوعات کشور که همواره دل در گرو نشر آگاهی و توسعه وطن دارند پوزش می‌طلبم که آدمی محل خسران است و اشتباه.صمیمانه‌ترین عذر مرا بپذیرید و مرا عفو کنید.

کد خبر 4662230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 1 + 2 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
   1 0
   چه کسانی عرصه فرهنگ را در دست گرفته اند.
  • tahereh :) IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
   0 0
   فاتحه فرهنگ رو باید خوند با این معاون فرهنگی