لزوم توجه به انجام پژوهش های کاربردی و عملیاتی

زنجان-استاندار زنجان با تاکید بر لزوم توجه به انجام پژوهش های دارای قابلیت کاربردی و عملیاتی، گفت: اجرای پژوهش های کاربردی و دارای خروجی مهم ترین اصل در انجام پژوهش های دانشگاهی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی شامگاه سه شنبه در شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان در محل استانداری زنجان، انجام پژوهش‌های کاربردی را در دانشگاه‌ها گام مهم و اساسی در زمینه توسعه جامعه عنوان کرد و با بیان اینکه در زمینه اجرای پژوهش‌ها باید توجه ویژه به خروجی آن صورت بگیرد، افزود: تعدد پژوهش مهم نیست و مهم پژوهشی است که بتوان بر اساس آن کاری انجام داد.

وی با بیان اینکه در خصوص ارتباط صنعت با دانشگاه تا به امروز سخنوری‌های زیادی صورت گرفته ولی هیچ‌کدام خروجی نداشته است، ادامه داد: در زمینه پژوهش‌ها و ارتباط بین دانشگاه و صنعت نیازمند یک گام عملی هستیم تا بتوانیم چالش‌ها و مشکلات فراروی این حوزه را رفع کنیم.

حقیقی با بیان اینکه استان زنجان به لحاظ برخورداری از ظرفیت‌های توسعه صنعتی و معدنی در جایگاه خوبی قرار دارد، افزود: استان زنجان از پتانسیل‌های بالقوه زیادی برخوردار است و می‌توان صدها واحد تولیدی ایجاد کرد.

استاندار زنجان با بیان اینکه پژوهش باید نتیجه داشته باشد وگرنه صرفاً افزایش کمی پژوهش‌ها اهمیت ندارد، گفت: سهم اشتغال استان در بخش کشاورزی ۶۷ درصد بیشتر از متوسط کشوری است و این نشان می‌دهد که استان زنجان در این حوزه باید خیلی سرآمد باشد.

حقیقی افزود: سهم بخش اشتغال استان در حوزه خدمات ۲۷ درصد کمتر از متوسط کشوری است و این نشان می‌دهد که حوزه خدمات در استان، خیلی جای کار دارد.

وی با بیان اینکه اگر تصمیماتمان به‌روز نباشد، دچار مکافات می‌شویم، گفت: اگر از اطلاعات اساتید فرهیخته و دانشگاهیان استفاده نکنیم، ممکن است تصمیماتی گرفته شود که به‌روز نباشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه جامعه دانشگاهی نقش مهمی در توسعه استان می‌تواند ایفا کند، لزوم توجه هر چه بیشتر به بخش دانشگاه در تصمیم گیرها را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از رسالت‌های مهم دانشگاهیان کمک به پیشرفت کشور در تمام بخش‌ها و یاری کردن برای رفع مشکلات استان است.

حقیقی با تاکید بر لزوم توجه به انجام پژوهش‌های دارای قابلیت کاربردی و عملیاتی، گفت: توجه هر چه بیشتر به حوزه پژوهش، اجرای پژوهش‌های کاربردی و دارای خروجی مهم‌ترین اصل در انجام پژوهش‌های دانشگاهی است.

کد خبر 4662845

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 13 =