بلاتکلیفی ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرداری همدان/پاسخگو باشیم

همدان - رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با انتقاد از تخریب باغ های بلوار ارم همدان گفت: وضعیت۵۰۰ هکتار از اراضی شهرداری همدان نامشخص است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین قراباغی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان افزود: شورا اقدامات حمایتی خود را برای جذب سرمایه گذار انجام داده اما هر موقع مباحث به نتیجه نزدیم می شود متاسفانه با ایجاد مشکل اجازه انجام کار داده نمی‌شود و مشکلی ایجاد می شود.

قراباغی اضافه کرد: اعضای کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان در حمایت از توسعه گردشگری منسجم بوده و در حد توان در این حوزه کمک می کنند اما پیشبرد اهداف نیازمند همکاری تمامی نهادها و سازمانهای ذیربط است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان به پروژه های مختلف از جمله پردیس سینمایی، موزه میدان امام، پارک ملل و پارک ولایت اشاره کرد و یادآور شد: تمام تلاش شورا و شهرداری برای رونق اقتصادی و گردشگری شهر است که در این راستا اقداماتی صورت گرفته است.

قراباغی احداث پارک ۱۰۲ هکتاری ولایت را اقدامی خوب برشمرد و یادآور شد: این طرح نیاز به مطالعه دارد و هم اکنون کارها در حال انجام است.

بلوار ارم را به اسم بوستان ارم تخریب کردیم و به جای درختان ۴۸ هکتاری ۱۲ هکتار فضای سبز ایجاد کردیم و باید به آیندگان پاسخگو باشیم وی با تاکید بر ایجاد بسترهای اولیه برای جذب سرمایه‌گذاران در پارک ولایت یادآور شد: بعد از ۴۰ سال مکان و ظرفیت جدیدی در همدان برای تفریح و گردش مردم ایجاد نشدهو پارک ولایت می تواند در این زمینه پاسخگویی نیاز مردم باشد.

وی با انتقاد از تخریب باغ های بلوار ارم و عدم اجرای پارک ۴۸ هکتاری، گفت: بلوار ارم را به اسم بوستان ارم تخریب کردیم و به جای درختان ۴۸ هکتاری ۱۲ هکتار فضای سبز ایجاد کردیم و باید به آیندگان پاسخگو باشیم.

قراباغی از بلاتکلیفی ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرداری انتقاد کرد و گفت: اموال شهرداری نباید بلاتکلیف بماند و باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان با تاکید بر ایجاد کمپ های اقامتی در ورودی های شهر برای مسافران، افزود: باید جانمایی مناسب برای احداث ساختمان اورژانس گردشگری در سه نقطه شهر صورت پذیرد تا با این اقدام علاوه بر ساماندهی کارتن به دستان گردشگران را به درستی راهنمایی و برای بازدید از شهر هدایت کند.

قراباغی از برگزاری همایش سرمایه گذاری در آینده نزدیک خبر داد و افزود: برگزاری این همایش در بودجه سال ۹۸ شهرداری دیده شده است.

تحقق اهداف گردشگری همکاری ارگانهای مرتبط را می طلبد

رئیس شورای شهر همدان نیز در این جلسه از افزایش ورود گردشگران در سال های اخیر به استان همدان خبر داد و یادآور شد: موفقیت اهداف و برنامه های گردشگری نیازمند همکاری و هماهنگی سازمانها و ارگانهای مربوطه در حوزه گردشگری است چرا که شهرداری به تنهایی قادر به انجام تمام امور در این بخش نیست.

کامران گردان اضافه کرد: اقدامات زیادی در سال های اخیر توسط شورا و شهرداری همدان در حوزه گردشگری صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه استان همدان دارای ۱۸۰۰ اثر تاریخی است، اظهار کرد: علیرغم این موضوع یک اثر تاریخی ثبت جهانی نداریم و این جای بسی تاسف دارد.

کد خبر 4663208

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =