توسعه صنعت گردشگری با تاکید بر نقش آموزش نیروی انسانی

همدان - رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور بر توسعه صنعت گردشگری با تاکید بر نقش آموزش نیروی انسانی تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی زمینه را برای توسعه گردشگری مهیا می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سلیمان پاک‌سرشت ظهر چهارشنبه در آئین افتتاحیه مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور بابیان اینکه بخش اصلی این حرکت مطلوب توجه به بخش خصوصی است، گفت: برای به سرانجام رساندن این مرکز دو گام برداشته شده که گام نخست اراده و خواست مدیریت استان و گام دوم جلب اعتماد و همکاری بخش خصوصی است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر اینکه بخش خصوصی زمینه را برای توسعه گردشگری در استان همدان فراهم می‌کند کمااینکه شرکای بین‌المللی بسیاری در مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور همکاری دارند، گفت: بیشترین رشد اقتصادی در صنعت گردشگری است که دارای عیار ملی است و فقط در استان همدان حائز اهمیت نیست.

پاک سرشت توانمندی نیروی انسانی را از کلیدهای اصلی رونق و توسعه در صنعت گردشگری برشمرد و گفت: نگاه به آموزش و فرهنگ سازی در صنعت گردشگری نویدبخش توسعه گردشگری در کشور و استان است.

وی اضافه کرد: ۸ درصد توسعه بخش اقتصادی دنیا در صنعت گردشگری است و بخش خصوصی در این مسیر راه را هموار می‌کند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه اداره فنی و حرفه‌ای استان همدان از مراکز خوب و درجه یک مراکز فنی و حرفه‌ای کشور است، گفت: مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور از سال ۸۵ مورد پیگیری مسئولان استان همدان بود.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه این پروژه در سطح ملی جای توسعه و گسترش دارد اما بازسازی و به‌روزرسانی آن کار مهمی است که باید دست‌اندرکاران در این زمینه اقدام کنند، تاکید کرد: افتتاح چنین مراکزی منجر به رشد جایگاه استان در صنعت گردشگری است.

حاجی‌بابایی تاکید کرد: افتتاح و راه‌اندازی این مراکز در صنعت گردشگری منشأ خدمت به جوانان و مردم و اقتصاد کشور خواهد بود.

دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص توسعه آموزش مهارتی در کشور بیان کرد: همدان توانمندی خوبی برای گسترش مهارت‌آموزی در کشور دارد.

امیر خجسته با تاکید بر اینکه افتتاح این مرکز نه تنها در غرب بلکه در سراسر کشور به عنوان پروژه ملی مطرح است، افزود: بر اساس سخنان رئیس جمهور جوانان باید به جای مدرک‌گرایی، مهارت‌آموزی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری دنیا متوجه ظرفیت‌های گردشگری همدان شده است گفت: ساخت ۱۵ هتل و توسعه میهمان داری در شهرها و روستاهای استان نشان دهنده جایگاه صنعت گردشگری در همدان است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان همدان نیز با بیان اینکه منطقه خاورمیانه در دهه‌های آتی بیشترین رشد را در جذب گردشگر خواهد داشت، بیان کرد: آموزش و افزایش مهارت ابزار کلیدی موفقیت پایدار در صنعت گردشگری است.

وهب مختاران افزود: سازمان فنی و حرفه‌ای امروز در اشاعه علوم مهارتی در کشور نقش آفرین است و تمرکز و توجه به بخش خصوصی در این مرکز اولویت است.

کد خبر 4663535

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =