۱.۱ میلیون نفر در کشور زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان هستند

یزد ـ رئیس هیئت مدیریه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و ۱۱۰ هزار نفر در کشور زیر پوشش این بیمه هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله رازانی امروز در جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون و ۱۱۰ هزار نفر در کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان هستند، اظهار داشت: ۷۰ درصد حق بیمه این افراد توسط دولت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اتفاقات بسیار خوبی که در طول چهار دهه گذشته در روستاهای رخ داده است، افزود: امروز شاهد رشد ۱۰۰ درصدی در زیرساخت‌ها و تمام امکانات در روستاها در مقایسه با دوران قبل از انقلاب هستیم.

رازانی با بیان اینکه یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی، انجام اقدامات و خدمات خوب برای روستاییان و عشایر بوده است، عنوان کرد: این آرمان اکنون محقق شده زیرا قبل از انقلاب روستاییان از طبقات ضعیف و پایین اجتماع به شمار می‌رفتند اما اکنون اینگونه نیست و بسیاری از روستاییان از رفاه اجتماعی خوبی برخوردارند.

رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی با اشاره به پیشینه تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یادآور شد: در طول ۱۴ سال گذشته در این صندوق خدمات خوبی به کشاورزان و عشایر و روستاییان ارائه شده و دولت حمایت‌های خوبی از این قشر انجام داده است.

وی بیان کرد: از ۱۰۰ هزار نفر از جمعیتی که تاکنون حق بیمه پرداخت کرده بودند، ۵۰ هزار نفر فوت کردند و ۵۰ هزار نفر بازنشسته شدند که حق بیمه دریافت می‌کنند.

رازانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالش‌هایی که صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با مواجه است، تصریح کرد: عموم جامعه و مسئولان و مدیران این خدمت و صندوق را نمی‌شناسند و نتوانستیم عمده راه را طی کنیم بلکه تاکنون موفق به طی ۳۰ درصد مسیر خود شده‌ایم و ۷۰ درصد آن باقی مانده است.

کد خبر 4663713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 10 =