کاهش ۴.۷ درصدی نرخ بیکاری در کرمانشاه

کرمانشاه_ معاون استاندار کرمانشاه از کاهش ۴.۷ درصد نرخ بیکاری در استان طی ۳ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت حاتمی شامگاه امروز چهارشنبه در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: علیرغم اینکه در بحث زلزله بخشی از تیم مجموعه مدیریتی استان درگیر بود اما همزمان با آن توجه به معضلات و گرفتاری‌های حوزه اقتصاد فراموش نشد و از اولویت های کاری بوده است.

وی افزود: اقتصادی که نرخ تورم آن کم باشد نشانه ثبات و توجه جدی است آنکه می‌تواند برای آینده برنامه‌ریزی کند.

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بیان داشت: یکی از استراتژی‌های استاندار کرمانشاه از مجموعه تیم مدیریتی اقتصادی استان به طور جدی تاکید و انتظار داشتند بحث کنترل تورم بود چرا که در گذشته استان کرمانشاه استان کشور بود و الان در آخرین گزارش مرکز آماری ایران استان ۱۸ کشور هستیم.

این مسئول گفت: از این به بعد هم حفظ و بهبود این رتبه انرژی مضاعفی را در بین مدیران لازم دارد.

حاتمی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار یکی دیگر از اولویت های استان است که استاندار بر آن تأکید فراوان دارد، گفت: سال گذشته در همین موقع استان سی و یکم فضای کسب و کار را دارا بودیم لذا بر اصلاح فرایندها تمرکز کردیم و جاهایی که بیشترین آسیب پذیری را داشتیم در دستور کار اصلاح قرار دادیم و به سمت الکترونیکی شدن بخشی از فعالیت ها حرکت کردیم.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در ۲ فصل ما بهبود جدی داشتیم و ۹ پله را در این مدت اصلاح کردیم و نتیجه عملکرد تیم استان در ارزیابی ها خود را نشان داد.

این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه در استان کرمانشاه همگرایی خوبی بین بخش خصوصی و دولت وجود دارد که این یکی از آیتم هایی است که می تواند نشان دهنده فضای اقتصادی کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: یک آسیب جدی که اقتصاد استان و سایر ابعاد زندگی اجتماعی استان از جمله ناهنجاری‌های اجتماعی، ابعاد سیاسی، موضوعات امنیتی و … را تهدید می‌کند موضوع و معضل بیکاری است.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: رتبه اول بیکاری استان کرمانشاه در حال تاریخی شدن است و این موضوع ناخوشایندی است که کل جامعه را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهد لذا یکی از اولویت‌های جدی استاندار کرمانشاه ریشه کن کردن بیکاری است و در این خصوص مصمم هستیم.

حاتمی بیان داشت: در دو بخش کارآفرینی بر حسب ضرورت و کارآفرینی نوآورانه دو جبهه را باز کردیم که امیدواریم هم در کوتاه مدت و هم تعمیقی و ریشه‌ای بتوانیم معضل بیکاری را ریشه‌کن کنیم.

وی ابراز داشت: ما در زمستان سال گذشته ۲.۵ درصد نسبت به سال ۹۶ افت نرخ بیکاری داشتیم که قابل توجه است.

این مسئول ادامه داد: در فصل بعدی ۴.۷ درصد نسبت به مشابه سال ۹۷ کاهش نرخ بیکاری داشتیم که نشان می دهد این حرکت یک حرکت پایدار در این جهت است.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: استان کرمانشاه سومین استان پر کاهش در تقلیل نرخ بیکاری بود که حکایت از به بار نشستن زحمات مدیران این استان دارد.

حاتمی گفت: در فصل بهار هم ضمن اینکه ۰.۲ درصد نرخ مشارکت استان کرمانشاه بالا رفته است ۴.۷ درصد نیز نرخ بیکاری استان تقلیل پیدا کرده است.

کد خبر 4663743

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =