کارگشایی و رفع تمامی مشکلات توسط دولت به تنهایی ممکن نیست

شیراز _ استاندار فارس گفت: بخش خصوصی و حرفه ای نباید در انتظار کارگشایی و پرداخت تمامی هزینه ها از جانب دولت باشند بلکه باید با نگاه اقتصادی و انعطاف پذیر مسیر توسعه را دنبال کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت اله رحیمی در جمع عوامل اجرایی برگزاری اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور عنوان کرد: بخش خصوصی و حرفه ای نباید منتظر کارگشایی و پرداخت تمام هزینه ها از سوی دولت باشد بخش های حرفه ای و تخصصی باید بانگاه اقتصادی کارآمد، کارآفرین و انعطاف پذیر به دنبال توسعه و گسترش فعالیت های خود باشند.

وی ادامه داد: اگر با این تفکر که در شرایط تحریم و گرفتار تلاطم های اقتصادی هستیم دست بر روی دست بگذاریم قطعاً هیچ اتفاق مثبت و موثری رخ نخواهد داد.

استاندار فارس بر ورود جدی و حضور تعیین کننده بخش خصوصی و تشکل های حرفه ای در عرصه تلاش، کارآفرینی و سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت قطعاً باید برای تغییر شرایط موجود آستین بالا زد و همت کرد چرا که عدم تلاش برای تغییر شرایط موجود به معنای تسلیم شدن است و تسلیم شدن هزینه ای گزاف دارد.

رحیمی با تاکید بر اینکه جامعه نخبه کشور نباید به مشکلات موجود گردن نهاده و تسلیم شرایط موجود شود گفت متاسفانه امروز عده ای نمی خواهند کار انجام شود و به دنبال جوسازی و یا سنگ اندازی در مسیر فعالیت های اقتصادی کشور در حوزه های مختلف هستند؛ در این شرایط سکوت بخش خصوصی که سود و ضرر اصلی فعالیت های اقتصادی عاید انان می شود به مثابه میدان دادن به پدیده های نامیمون خواهد بود.

استاندار فارس از این رویداد که جامعه متخصص کشور در پستوها خزیده و نسبت به سود و زیان جامعه بی تفاوت شده اند انتقاد کرد و گفت برای ایجاد تحول، ابتدا باید بسترمورد نظر مهیا و بعد فعل اصلی در راستای تغییر شرایط در آن بستر انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط جامعه حرفه ای، تخصصی و نخبگان مسئولیت سنگینی در راستای ایجاد رونق اقتصادی و خلق فرصت های سرمایه گذاری دارند عنوان کرد: اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور می تواند مجالی طلایی برای تبیین فرصت های سرمایه گذاری و ایجاد رونق در حوزه ساخت و ساز باشد.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه اجلاس مذکور باید به دنبال جامعه هدف واقعی رفته و خروجی عملیاتی داشته باشد و از حضور موثر بخش خصوصی به نحو کاربردی بهره بگیرد اذعان کرد: جامعه هدف این اجلاس بسیاری از تجار و سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای همسایه هستند. باید ظرفیت ها و مزیت های سرمایه گذاری در استان برای این سرمایه گذاران مشخص شده و موارد تشویقی و انگیزشی و شرایط ویژه و منحصر به فردی از سوی مدیریت شهری و پارلمان محلی برای جذب این افراد تعریف شود؛ آنچه مسلم است ارایه ظرفیت ها و پتانسیل های فارس به تنهایی نمی تواند به روند جذب سرمایه گذار کمک کند چرا که این ظرفیت ها در سایر استان های کشور نیز موجود است.

رحیمی خاطرنشان کرد: عوامل اجرایی این اجلاس به عنوان یک گروه حرفه ای و تخصصی باید با تجزیه و تحلیل فرصت های موجود به دنبال منتفع کردن اقتصاد استان از این فرصت ها باشند. وی همچنین یاد آور شد حضور سرمایه کذاران و فعالین حوزه ساخت و ساز جنوب کشور و نیز نمایندگان تجاری و سفرای کشورهای مختلف در این اجلاس می تواند فرصتی مغتنم برای تبادل اطلاعات فنی و بازرگانی و گسترش مبادلات تجاری و نیز بازاریابی ویافتن زبانی مشترک در راستای خلق فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در حوزه ساخت و ساز باشد.

شایان ذکر است اولین اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور در تاریخ ۱۶ مرداد ماه امسال با حضور مدیران، مسئولین، انبوه سازان و سرمایه گذاران و فارس و ۵ استان کرمان، هرمزگان، بوشهر، خوزستان و کهکیلویه و نیز مقامات کشوری و همچنین نمایندگان تجاری و بازرگانی و سفرای کشورهای عراق، قطر، سوریه، عمان و کنیا به همت بخش خصوصی و با پشتیبانی و حمایت جدی استانداری فارس در شیراز برگزار می شود.

کد خبر 4664097

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =