رسانه های کیش باید تحلیل گرا، پژوهشگر و هوشمند باشند

کیش - پروفسور باقر ساروخانی در برنامه شب رسانه در کیش تاکید کرد: معرفی شایسته ظرفیت های جزیره کیش در عرصه ملی، منطقه ای و جهانی ماموریت مهم رسانه ها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه شب رسانه از سری برنامه‌های شب‌های فرهنگ با حضورپروفسور باقر ساروخانی پدر جامعه شناسی ارتباطات و شماری از اساتید مطرح عرصه ارتباطات و رسانه، همچنین مشاور و مدیر کل حوزه مدیر عامل، معاونان فرهنگی و اجتماعی و عمرانی و امور زیربنایی، جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و خبرنگاران و اصحاب رسانه کیش عصر دوشنبه ۱۷ تیر در خانه فرهنگ و هنر لبخند برگزارشد.

پروفسور باقر ساروخانی پدر جامعه‌شناسی ارتباطات در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های ارزشمند اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی وگردشگری کیش گفت: جزیره کیش می‌تواند سرزمین خلاقیت، ابداع و ابتکارباشد و به پایلوت فعالیت‌های رسانه‌ای کشور تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه تقویت فرهنگ در هر جامعه‌ای از آسیب‌های اجتماعی متعددی پیشگیری می‌کند گفت: فرهنگ و ساختار اجتماعی مناسب جزیره کیش ظرفیت خوبی را ایجاد کرده تا این جزیره دروازه اتصال ایران به جهان باشد و در این مسیررسانه ها نقش بسیار مؤثری دارند.

پروفسور باقر ساروخانی کیش را نماد فرهنگ و قانونمندی درکشورخواند وبا اشاره به آرامش، امنیت بی نظیر و زیرساخت‌های خوب جزیره کیش گفت: تصویر سازی مناسب ازامکانات کیش در فضای بین المللی و تبدیل این جزیره به گزینه اول انتخاب گردشگران و سرمایه گذاران خارجی، مأموریت مهم اصحاب رسانه کیش است.

وی تاکید کرد: رسانه‌های کیش باید تحلیل گرا، پژوهشگر و هوشمند باشند تا با معرفی شایسته توانمندی‌های کیش در شرایط حساس کنونی، هر تهدیدی به فرصت تبدیل شده و حرکت این منطقه آزاد در مسیر توسعه و پیشرفت سرعت گیرد.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست با بیان اینکه شاخص‌های اجتماعی مناسب و سطح بالای سواد ساکنان جزیره کیش ساختار اجتماعی و مطالبه گری افراد جامعه را تقویت کرده است که همین امر الزامات مدیریتی، فرهنگی و سیاسی خاصی را می‌طلبد گفت: در کیش حدود ۹۷ درصد افراد جامعه باسواد هستند و شمار رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری و پایگاه‌های خبری نیز در مقایسه باجمعیت ۳۵ هزار نفری کیش مبین سطح آگاهی ساکنان این جزیره است.

وی با اشاره به نقش مؤثر رسانه‌ها درتوسعه همه جانبه کیش، ایجاد خانه مطبوعات را عامل مهمی در ارتقا کمی و کیفی فعالیت‌های رسانه‌ای منطقه برشمرد و برگزاری دوره‌های متعدد آموزشی در معاونت فرهنگی و اجتماعی را گام مهمی درجهت ارتقا سطح علمی اصحاب رسانه کیش عنوان کرد.

پورعلی با تاکید بر اینکه ازنگرش انتقادی در رسانه‌ها استقبال می‌کنیم گفت: تقویت وحدت و انسجام ملی مهم‌ترین هنر رسانه‌ها است و نگرش انتقادی هوشمندانه و مسئولانه ضامن حفظ انسجام فرهنگی جامعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه ایجاد فضای تعامل و گفتگو حول دو محور مسئولیت و حقوق میسر است تصریح کرد: توانمند سازی فضای رسانه‌ای کیش نتیجه ارزشمند برگزاری نشست‌هایی چون شب رسانه و بهره مندی از اساتید مجرب این حوزه است که حرکت این منطقه آزاد در مسیر توسعه و پیشرفت را تقویت می‌کند.

دکتر اسعدی مشاور فرهنگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز تفهیم و تفاهم را اصل اساسی رسالت رسانه عنوان کرد و با اشاره به ضرورت تفکر انتقادی در رسانه‌ها گفت: سازمان‌های رسانه‌ای باید یادگیرنده، کارآمد و اثربخش باشند و اثر بخشی تنها با تفکر، تلاش و تعامل محقق می‌شود.

دکتر اسعدی با اشاره به ظرفیت‌های خوب جزیره کیش گفت: رسانه‌های جزیره کیش می‌توانند با معرفی شایسته این جزیره در عرصه ملی و بین المللی سهم مؤثری در توسعه اقتصادی کشور ایفا کنند.

وی افزود: برگزاری شب رسانه اگرچه برای تجلیل از نام آوران عرصه ارتباطات و رسانه است اما با فراهم آوردن زمینه بهره مندی از نخبگان علمی و فرهنگی کشور، فرصت مغتنمی برای حل چالش‌های رسانه‌ای فراهم می‌کند.

وی با اشاره به توسعه فضای رسانه‌ای در عصر حاضر گفت: امروزه فضای مجازی نه تنها معضل نیست بلکه موهبتی است که برای استفاده بهینه ازآن نیازمند بکارگیری نیروی انسانی کارآمد و استفاده از ظرفیت علمی نخبگان کشور هستیم.

لازم به ذکراست در بخش تخصصی این نشست که با حضور پرفسور ساروخانی، دکترنصرالهی، دکتر نعمتی و استاد محمد حسین رحمانیان برگزار شد چالش‌های فرارروی رسانه درعصر ارتباطات به اختصار بررسی و راهکارهای علمی استفاده حداکثری از ظرفیت‌های خوب رسانه‌ای کیش عنوان شد.

کد خبر 4664255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =