صرفه اقتصادی نیروگاه‌های خورشیدی کاهش یافته است

کرمان - مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان گفت: صرفه اقتصادی نیروگاه‌های خورشیدی کاهش یافته و سرمایه گذاران رغبت چندانی برای ورود در این زمینه ندارند.

رسول عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مشترکان پرمصرف اظهار کرد: نمی‌توان اسم پرمصرف را برای مشترکان صنعتی و کشاورزی استفاده کنیم چرا که به عنوان مثال مصرف زیاد یک کارخانه به نسبت سایر واحدهای صنعتی به دلیل حجم کار و تولید بیشترش است.

عبداللهی در خصوص مصرف کنندگان خانگی گفت: مشترکانی که در طول ماه بیش از ۳۰۰ کیلووات در ساعت برق مصرف کنند پرمصرف به شمار می‌روند متأسفانه مشترکانی هم داریم که تا حدود ۶۰۰ کیلووات مصرف می‌کنند.

وی از مردم در ساعات اوج مصرف از لوازم پرمصرف استفاده نکنند و افزود: توصیه می‌شود مردم ضمن استفاده از لوازم با برچسب انرژی بالاتر از استفاده همزمان وسایل برق پرهیز کنند. در سایت شرکت برق شمال استان کرمان بهترین روش استفاده همه لوازم برقی ذکر شده است.

عبداللهی در ادامه ظرفیت نیروگاهی برق در استان کرمان را بیش از دو هزار و ۵۰۰ مگاوات ذکر کرد و گفت: در زمینه برق یک شبکه بهم پیوسته کشوری داریم که تمام تولید مناطق مختلف وارد این شبکه می‌شود و در زمینه مصرف هم روال همینگونه است. بنابراین نیروگاه‌های کرمان فقط برق این استان را تأمین نمی‌کنند.

وی ادامه داد: عددی حدود ۴۵ تا ۴۶ مگاوات ظرفیت خورشیدی در استان داریم و ضمن اینکه در روزهای آتی نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی دیگری در استان به مدار می‌آید و در حقیقت نیروگاه‌های خورشیدی در این زمینه سهم خوبی دارند.

عبداللهی عنوان کرد: در کنار تأثیرگذاری نرخ ارز برر قیمت تجهیزات، صرفه اقتصادی نیروگاه‌های خورشیدی کاهش یافته و سرمایه گذاران رغبت چندانی برای ورود در این زمینه ندارند.

کد خبر 4664828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =