کلید اولیه آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی منتشر شد

کلید اولیه سی و هشتمین دوره آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و هشتمین دوره آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی ۲۰ تیرماه ۹۸ در دانشگاه‌های علوم پزشکی مجری برنامه دستیاری تخصصی پزشکی برگزار شد.

در سی و هشتمین دوره آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی تعداد ۹ هزار و ۹۹۵ دستیار در آزمون ارتقاء و تعداد ۳ هزار و ۲۳۳ دستیار در آزمون گواهینامه‬ شرکت کردند.

آزمون ارتقا دستیاری شامل دو بخش ارزیابی درون بخشی و آزمون کتبی است. ارزیابی درون بخشی با ۱۵۰ نمره از سوی گروه‌های آموزشی که دستیار در آن مشغول به تحصیل است انجام می‌شود و بخش آزمون کتبی به صورت نیمه متمرکز در دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود.

در این دوره از آزمون ارتقا و گواهینامه تخصصی پزشکی که با محوریت ۱۰ کلان منطقه آمایشی و در ۲۷ رشته امتحانی برگزار شد داوطلبان در مجموع به تعداد ۱۵۰ سئوال در هر رشته امتحانی پاسخ دادند.

در این آزمون ۱۵ رشته شامل رشته های جراحی کلیه و مجاری، کودکان، آسیب شناسی، زنان و زایمان، ارتوپدی، بیماری های اعصاب، بیماری های داخلی، بیماری های عفونی، بیماری های قلب، بیهوشی، جراحی عمومی، چشم پزشکی، رادیولوژی، روانپزشکی، گوش و گلو و بینی تعداد ۷۵ سوال به عنوان سوالات مشترک کشوری توسط وزارت بهداشت به دانشگاهها ارسال شده و تعداد ۷۵ سوال نیز توسط مناطق آمایشی طراحی شده است.

در ۱۳ رشته شامل رشته های پوست، جراحی مغز و اعصاب، رادیوانکولوژی، پزشکی هسته ای، طب کار، پزشکی قانونی، پزشکی فیزیکی و توانبخشی، طب اورژانس، پزشکی ورزشی، طب هوا و فضا و طب سالمندی، پزشکی اجتماعی و پزشکی خانوداه، تعداد ۱۵۰ سوال مشترک کشوری توسط وزارت بهداشت تهیه شده است.

کلید اولیه سئوالات بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به تفکیک هر رشته قابل مشاهده است و داوطلبان در صورت اعتراض می توانند فرم درخواست بررسی سوالات آزمون را تکمیل کنند.

دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی با هدف ارتقای کیفیت سوالات و بهبود روند اجرای آزمون ها، درخواست ها را صرفاً از طریق اینترنتی دریافت می کند و تنها، منابع اعلام شده آزمون می تواند به عنوان منبع طرح بررسی مورد استفاده قرار گیرد.

درخواست هایی که به هر شکل، خارج از فرم اعلام شده و یا بعد از زمان تعیین شده و به روش غیر از ارسال با اینترنت به دبیرخانه فرستاده شوند مورد رسیدگی قرار نخواهد گرفت.

کد خبر 4664859

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =