گزارش های شفاف از هزینه  کردهای زکات به مردم ارائه شود

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید برای ترویج و تشویق مردم به پرداخت زکات گزارش های شفاف از هزینه کردها ارائه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر شنبه در دیدار با اعضای ورای زکات استان، با اشاره به اینکه مسئله زکات در قرآن کریم ناظر بر دو معنی زکات فقهی و زکات عام است، اظهار کرد: زکات عام فراتر از زکات فقهی است و انواع و اقسام انفاق ها را شامل می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه به همان میزانی که در فطرت انسان خداوند گنجیده شده عشق به معشوق حقیقی نیز گنجانده شده است، گفت: هیچ معشوقی جز خداوند متعال سزاوار عشق ورزیدن نیست لذا نماز که صحنه عشق به معبود است، پرورش نیروی فطری انسان به حساب می آید.

وی با بیان اینکه اگر فطرت انسان از راه صحیح اشباع نشود از راه های انحرافی سردر می آورد، عنوان کرد: راه پرورش انسان به سوی کمال این است که به عقل و فطرت خود توجه کند و با او ارتباط داشته باشد.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه انسان اگر فطرت سالمی داشته باشد از کمک کردن به دیگران کیف می کند، بیان کرد: بیش از آنی که نیازمندی به یک نان نیاز داشته باشد اگر انسان نیز دارای فطرت پاک باشد بیشتر به انفاق و کمک کردن به آن نیازمند نیاز دارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه امروزه مردم بر اساس فرهنگ بین المللی به جان انسانیت انسان افتادند و اقتصاد را به جای انفاق می پرستند که این جامعه، جامعه ای مریض است، اظهار داشت: خداوند متعال می توانست کاری کند که هیچ انسانی به هیچکس و هیچ چیز نیاز نداشته باشد اما این امر خلاف حکمت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه متاسفانه بشر امروز بر خلاف حکمت دینی به سمت و سویی می رود که هیچکس به کس دیگر کاری ندارد که این فرهنگ پست غرب را می رساند، افزود: در تفکر لیبرالی هر کس به فکر خویش است و به انسان های دیگر کاری ندارند.

وی با بیان اینکه بیماری های افسردگی که امروز مطرح می کند سوغات های غرب است چراکه در فرهنگ اسلام افسردگی وجود ندارد و از بی ایمانی به وجود می آید، گفت: هرچه از دین دور شدیم بسیاری از مریضی های فرنگی از جمله افسردگی به سراغ انسان ها آمد.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه احیای مسئله زکات تنها به نفع فقیر نیست بلکه بیشتر به نفع غنی تمام می شود، عنوان کرد: بسیاری از اعمالی که به سراغمان می آید اگر درست بررسی کنیم به علت رفتارهای بد و خوب خودمان است

وی با بیان اینکه ترویج زکات به این است که گزارش های شفاف به مردم داده شود، اظهار داشت: معادل همان میزانی که مردم کمک می کنند در همان محل دولت نیز باید کمک کند چراکه این امر باعث ترویج و انگیزه مردم به انجام زکات می شود.

کد خبر 4665199

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =