۴۳ پرونده اسباب‌بازی در کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز بررسی شد

تعداد ۴۳ پرونده در دومین کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز سال ۱۳۹۸ دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی بررسی شد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، از این تعداد (۴۳ پرونده)، ۳۵ پرونده ثبتی شش نمونه خواستار مجوز تولید و دو اسباب‌بازی از کمیسیون قبل مجوز ثبت دریافت کرد.

در این کمیسیون ۱۵ نمونه از نظر ثبت بدون مانع تشخیص داده شد، ۲۲ اسباب‌بازی مجوز تولید گرفت، دو پرونده برای بررسی بیشتر به کمیسیون بعد انتقال یافت و چهار مورد رای نیاورد.

از مجموع پرونده‌های ثبتی نیز یک سرگرمی در گروه حرکتی و مهارتی، یک مورد در گروه آموزشی و کمک‌آموزشی، ۱۰ اسباب‌بازی فکری و سه نمونه در گروه فرهنگی‌هنری قرار گرفت.

هم‌چنین از میان اسباب‌بازی‌های متقاضی مجوز تولید سه مورد در گروه حرکتی مهارتی، ۱۰ سرگرمی فکری، شش نمونه آموزشی و کمک‌آموزشی و سه پرونده در گروه فرهنگی هنری قرار گرفت.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌ها در شش گروه «حرکتی مهارتی»، «آموزشی و کمک‌آموزشی»، «فکری»، «فرهنگی‌هنری»، «کمک‌درمانی»، «الکترونیکی و رایانه‌ای» مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.

دبیرخانه شورای نظارت با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب‌بازی به جامعه تولیدکنندگان است تا این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به رهنمودهای مقام معظم‌رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکار تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مدنظر قرار گیرد.

کد خبر 4665289

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =