ائمه جمعه توصیه های لازم را جهت انسجام در جامعه انجام دهند

شیراز _ استاندار فارس گفت: توجه به همه اندیشه های موجود در نظام جمهوری اسلامی موجب رونق بیشتر نماز جمعه خواهد شد و لازم است ائمه جمعه توصیه های لازم را جهت انسجام جامعه انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، احیا نماز جمعه را از دستاوردهای نظام اسلامی دانست و افزود: سنگ بنای نماز جمعه بر اهدافی همچون تبلیغ دین، گسترش شعائر اسلامی، ایجاد همبستگی بین آحاد جامعه اسلامی و پیوند دهنده مردم و حاکمیت گذاشته شده است.

وی با اعتقاد به اینکه نماز جمعه متعلق به نظام اسلامی و همه مردم است، عنوان کرد: توجه به همه اندیشه های موجود در چارچوب نظام جمهوری اسلامی موجب رونق بیشتر نماز جمعه خواهد شد و لازم است ائمه جمعه در همین چارچوب شرایط کشور را رصد کرده و توصیه های لازم را جهت انسجام جامعه ارائه کنند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه همه دستگاه های اجرایی باید همراه و مدد کار ائمه جمعه و کمک کننده آنها در انجام این وظیفه مهم و خطیر باشند، خاطرنشان کرد: خدمات متعدد و ارزشمندی که در چهل سال گذشته از سوی نظام برای مردم انجام شده باید در تریبون نماز جمعه تشریح شود.

رحیمی ادامه داد: بی ترید تا دستیابی به اهدافی که بنیانگزار کبیر انقلاب اسلام، حضرت امام‌خمینی (ره) ترسیم کرده اند فاصله داریم که باید با امیدواری و انگیزه و تلاش در راه تحقق آن کوشا باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت تشریح کارآمدی نظام جمهوری اسلام در تریبون‌های مختلف به ویژه نماز جمعه، یاداور شد: نظام جمهوری اسلامی متشکل از سازمان ها، نهادها و دستگاه های مختلف است؛ بنابراین پرداختن به کارامدی نظام، عملکرد همه این بخش‌ها را نیز در بر می گیرد.

استاندار فارس شورای فرهنگ عمومی را از شوراهای مهم و تعیین کننده دانست و اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید شخصاً در این جلسات حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مباحثی که باید در سطح استان و شهرستان‌ها رقم بخورد در این شورا تعیین می‌شود، خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه مکلف به حضور در جلسات شورای فرهنگ عمومی و پیشبرد تصمیمات این شورا به سمت عملیاتی شدن هستند.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور توجه به مقدورات و محدودیت‌های موجود را امری ضروری عنوان کرد و افزود: ائمه جمعه می‌توانند مردم را از این مقدورات آگاه کرده و مطالبات آنها را به سمت واقعیت‌های موجود هدایت کنند.

رحیمی با بیان اینکه فعالیت گسترده نهاد نماز جمعه گسترش فرهنگ اسلامی را در پی داشته و نمود عینی و ذهنی آن باید در جامعه قابل رویت و تحلیل باشد، اظهار کرد: باید با آسیب شناسی مشکلات و کاستی‌های احتمالی راه دستیابی به اهداف مطلوب را هموار کنیم.

وی همچنین استقبال مردم شیراز از نماز جمعه را به دلیل اعتقاد به این فریضه و وجود گرانقدر حضرت آیت الله دژکام به عنوان فردی آگاه، عادل، مطلع، خیر خواه و اخلاق مدار دانست.

استاندار فارس با بیان اینکه استان با مشکلات متعددی از جمله کم آبی، تلفات جاده‌ای و سایر بحران‌ها رو به رو است و در عین حال خدمات ارزنده‌ای را در دستور کار قرار داده، از برگزاری یک گردهمایی با حضور ائمه جمعه خبر داد و عنوان کرد: در این گردهمایی دستگاه های اجرایی استان به تشریح محدودیت‌ها و مقدورات استان در حوزه‌های مختلف و همچنین برنامه‌هایی که در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم تدوین شده است می‌پردازند.

کد خبر 4665593

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =