۲۲۵۰ میلیارد تومان بدهی بیمه ای کارگاه های استان تهران

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران گفت: در حال حاضر کارگاه های استان ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی معوق دارند که یک سوم از این بدهی‌ها جرایم کارفرمایان محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناهید حیدری در حاشیه بازدید از شعبه یک تأمین اجتماعی گفت: اداره کل تأمین اجتماعی غرب استان تهران سه میلیون و ۶۲۰ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد و ۳۲۵ هزار نفر نیز مستمری بگیر و بازمانده دارد.

وی گفت: در تأمین اجتماعی غرب استان تهران ۱۲۰ هزار کارگاه فعال است و هزار و ۹۸۵ نفر نیز مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کند و حدود ۴ هزار نفر نیز تحت پوشش بیمه قالیبافان هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی ۱۸ هزار کارگر ساختمانی را تحت پوشش دارد، گفت: به افراد تحت پوشش ۱۸ نوع خدمت ارائه می‌دهیم و در اداره کل غرب استان تهران که اداره کلی استراتژیک است و قطب صنعت استان را دارد خدمات بیمه‌ای و درمانی به بیمه شدگان ارائه می‌دهیم.

حیدری افزود: در حال حاضر اداره کل غرب تأمین اجتماعی استان تهران ۱۵ شعبه، ۲۳ کارگزاری و ۸ شعبه اقماری دارد.

وی بیان داشت: ما تغییراتی در نوع گفتمان‌مان ایجاد کرده‌ایم و فلسفه تأمین اجتماعی تأمین امنیت حاضر برای نیروهای مولد کار است و برای تأمین این امنیت از هیچ نوع خدمتی غافل نبوده‌ایم.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران افزود: تغییراتی را در نحوه خدمات رسانی به بیمه شدگان داشته‌ایم که از تکنولوژی‌های روز برای ارائه خدمت به بیمه شدگان استفاده کرده‌ایم.

حیدری اظهار داشت: طرح ملی مرحوم نوربخش برای ارائه خدمات غیر حضوری در سازمان تأمین اجتماعی اجرایی شده است و هم اکنون ۴۰ نوع خدمت به کارفرمایان، بیمه شدگان و مستمری‌بگیران به صورت غیر حضوری ارائه می‌شود که به دنبال آن هستیم این خدمات را به ۶۰ نوع برسانیم و برای دریافت خدمات غیرحضوری تنها کافی است به سایت تأمین اجتماعی مراجعه کنند و خدمات لازم را دریافت کنند.

وی بیان داشت: از جمله این خدمات غیرحضوری می‌توان به کمک هزینه ازدواج، غرامت ایام بیماری، محاسبه مستمری بگیران، ارائه لیست بیمه‌ای و دیگر موارد اشاره کرد.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران گفت: با اجرای میز خدمت در حال حاضر ۸۰ درصد خدمات حضوری در میز خدمت ارائه می‌شوند.

حیدری ادامه داد: برای نخستین بار در سال جاری افزایش‌های مستمری‌بگیران در موعد مقرر پرداخت شد و تمامی مابه‌التفاوت افزایش حقوق‌ها نیز به موقع پرداخت شده است.

وی درباره بخشودگی جرایم نیز گفت: از ۱۳ خرداد تا ۱۳ شهریور سال جاری بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان در سراسر کشور اجرایی شده است و به کارفرمایان خوش حساب صد در صد بخشودگی جرایم تعلق می‌گیرد.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران بیان داشت: ما حدود ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بدهی معوق ناشی از کارگاه‌ها داریم که شرایط بخشودگی جرایم را دارند و حدود ۷۵۰ میلیارد تومان از این بدهی‌ها در بخشودگی جرایم حذف می‌شوند.

حیدری با اشاره به اینکه بخش‌های دولتی در بخشودگی جرایم قرار نگرفته‌اند، گفت: در خصوص بخشودگی جرایم اطلاع‌رسانی‌های لازم از سوی شعب و دستگاه‌های ذی ربط انجام شده است.

تاکید استاندار تهران بر توسعه خدمات الکترونیک

در این بازدید، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز، با قدردانی از اداره‌کل و شعب غرب استان تهران، روند خدمت‌رسانی به مراجعان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: از بدو تشکیل سازمان تامین اجتماعی تاکنون، ایجاد امنیت خاطر در زندگی و شغل آحاد جامعه، هدف اصلی این سازمان بوده است. خوشبختانه تامین اجتماعی تاکنون توانسته است رضایت بیش از نیمی از جمعیت کشور را فراهم کند و نسبت به تعهدات درمانی و بیمه ای خود به جامعه هدف، از هیچ تلاشی فروگذار نکند.

وی همچنین توسعه خدمات الکترونیک و حذف بسیاری از مراجعات فیزیکی در سازمان تامین اجتماعی را که منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه مردم شده است، از اقدامات ارزشمند دیگر توصیف کرد.

بندپی ادامه داد: استان تهران که ١٧ درصد جمعیت کشور و ٢٠ درصد صنایع کشور دارا است، به لحاظ جمعیتی و استقرار صنعت از ویژگی های بارزی برخوردار است. در شرایط کنونی اقتصادی کشور و تحریم‌های ظالمانه، برای ایجاد رونق تولید به تعامل همه جانبه با کارفرمایان نیاز داریم تا با تعطیلی کارگاه های تولیدی مواجه نشویم و در مقابل بتوانیم تعهدات خود را هم به خوبی انجام دهیم.

وی افزود: باید تلاش شود تا نظام چند لایه و رفاهی تامین اجتماعی ایجاد شود که البته مسیر ایجاد این نظام در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است.

استاندار تهران همچنین در این دیدار، با اشاره به ضرورت حفظ و صیانت از حقوق مستمری بگیران و بیمه‌شدگان افزود: این سازمان به عنوان یک سازمان درآمد هزینه ای که متکی به بودجه عمومی نیست، در مقابل بیش از نیمی از جمعیت کشور مسئولیت دارد و نباید به منابع آن آسیبی وارد شود.

وی خواستار تعیین تکلیف مطالبات سازمان تامین اجتماعی شد و گفت: متاسفانه تاکنون نهاد دولت نسبت به پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی متعهد نبوده است.

کد خبر 4666169

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =