آموزش های دولتی برای پرورش مدیران جوان در کشور ضروری است

اراک- رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور گفت: آموزش های دولتی برای پرورش مدیران جوان در کشور ضروری است و بایستی دوره‌های بهبود مدیریت گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا احمدی پیش از ظهر یکشنبه در همایش ملی خط مشی گذاری برای آموزش شایسته مدیریت و کارکنان سازمان‌های دولتی در اراک اظهار داشت: سازمان مدیریت دولتی به عنوان یک سازمان و نهاد مدیریتی کشور در طول پنجاه سال گذشته متولد شده و واجد یک هویت مشخص است و انتظار می‌رود در نظام اداری مرکز آموزش مدیران به عنوان پشتیبانی از مسائل اداری کشور، راهبری توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را بر عهده بگیرد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود در نحوه فعالیت نظام اداری، اقدامات و رفتارهای سازمانی کارمندان و ادارات در دولت به گونه‌ای عمل کنیم که نظام اداری بتواند، مقدمات توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم سازد.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی بیان کرد: یکی از برنامه‌های ارزیابی عملکرد امسال استفاده از مدیران جوان است و باید بانک اطلاعاتی آموزشی آن‌ها را تقویت کنیم، رئیس جمهور نیز تاکید دارد که باید بتوانیم این ظرفیت را از طریق آموزش را بهبود بخشیم.

احمدی گفت: برای پرورش مدیران در حال برنامه ریزی هستیم، در این راستا مدل‌های مختلف مدیران نظام‌های اداری دنیا را رصد کرده و متناسب با آن الگوی بومی خود را شناسایی می‌کنیم و اکنون در مرحله مطالعات تحقیقی آن هستیم.

وی افزود: اگر امروز بنا به دلیلی در برخی موضوعات احساس می‌کنیم وارد شرایط خاصی شده ایم به دلیل آن است که تدبیر مدیریتی لازم وجود نداشته است.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی گفت: در چرخه مدیریتی باید اقداماتی انجام شود و برای ورود باید با بهبود آموزش‌های مورد نیاز، مدیران را به دانشی مجهز کنیم که بتوانند در تصمیم گیری ها تدابیر مدیریتی بهتری را اتخاذ کنند.

احمدی خاطر نشان کرد: اگر حتی شرایط بحران نداشته باشیم اما مدیر قادر به تصمیم گیری همراه با تدبیر نباشد همین عدم تدبیر لازم برای ما بحران آفرین است.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی تاکید کرد: باید تلاش کنیم امسال دوره‌های بهبود مدیریت انجام شود و باید به عنوان دستاوردهای با کیفیت به آن ببالیم که مدیران امکان تغییر در شرایط سخت و ناپایدار را دارند و با استفاده از توانایی‌های موجود قادر هستند تمامی تهدیدهای دشمنان را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرصت تبدیل می‌کنند.

کد خبر 4666201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =