پرداخت ۱,۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به صنایع استان سمنان

سمنان - استاندار سمنان بابیان اینکه حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در دستور کار قرار دارد، گفت: تاکنون یک هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به صنایع استان پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر ظهر یک‌شنبه در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران استان سمنان به میزبانی سالن اتاق بازرگانی سمنان ضمن بیان اینکه بالغ‌بر ۱۶۸ جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان برای رفع مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان برگزارشده است، ابراز داشت: در این جلسات سه هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان طرح به بانک‌های عامل معرفی‌شده است.

وی بابیان تاکنون بالغ‌بر یک هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کمک به صنایع و تأمین نقدینگی واحدها پرداخت‌شده است، افزود: این تسهیلات توانست تأثیر به سزایی در حفظ اشتغال ما ایفا کند.

امنیت و اقتصاد ۲ مولفه حاکمیت

استاندار سمنان بابیان اینکه در این جنگ تمام‌عیار اقتصادی، تولیدکنندگان و صنعتگران در خاک‌ریز خط مقدم قرار دارند، ابراز داشت: شرایط امروز کشور به دلیل تشدید فشارهای دشمن و تحریم‌های اعمال‌شده، شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای که دشمن بسیار امیدوار است تا بتواند این بخش را از کار اندازد.

آشناگر بابیان اینکه دو هدف امنیت و اقتصاد از مؤلفه‌ها و اولویت‌های حاکمیت و دولت است، تصریح کرد: امنیت کشور الحمدالله پایدار است که بخشی از فشارهایی که در قالب تحریم به کشور وارد می‌شود، به دلیل همین اقتدار و امنیت کشور است تا بتوانند به آن لطمه وارد سازند.

وی ضمن بیان اینکه بحث اقتصاد برخلاف امنیت، یکی از نقاط ضعف موجود ما است، افزود: دشمن فکر می‌کند با ایجاد موانع مختلف برای بخش صنعت، می‌تواند این بخش را فلج کرده و مردم را به‌واسطه تنگناها در مقابل دولت و نظام قرار دهد که در این راه ناکام است.

واحد تولیدی در استان سمنان به دلیل بدهی به تامین اجتماعی تعطیل نشد

استاندار سمنان بابیان اینکه اولویت همه ما امروز باید تقویت اقتصاد باشد که بخش عمده این مهم به دوش صنعتگران، تولیدکنندگان و معدن‌کاران است، ابراز داشت: دولت با توجه به محدودیت‌های منابع درآمدی و با توجه به فشارهای واردشده از سوی دشمنان، تمام توان خود را برای فعال نگاه‌داشتن تولید و صنعت، بسیج کرده است.

آشناگر بابیان اینکه در استان سمنان نیز همسوی باسیاست‌های نظام، به دنبال تأمین امنیت برای توسعه همه‌جانبه ازجمله توسعه صنعتی و معدنی در استان پیگیری می‌شود، تصریح کرد: امروز خوشبختانه با تلاش صنعتگران و تولیدکنندگان و حمایت دولت، اشتغال همچنان فعال بوده و صنعت نیز با تمام توان در حال تولید است و شاهد کاهش تولید در بخش صنعت نیستیم.

وی بابیان اینکه فعالیت هیچ واحد صنعتی در استان سمنان به دلیل بدهی به تأمین اجتماعی، غیرفعال نشده است، افزود: بازدید از کارخانه‌ها، یکی دیگر از مواردی که مستمر در استان انجام می‌شود و مسئولان پس از بازدید میدانی از واحدها، در جلسات کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به رفع این مشکلات می‌پردازند.

اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای توسعه شهرک‌های صنعتی

استاندار سمنان بابیان اینکه مالیات بر ارزش‌افزوده به‌عنوان یکی از منابع درآمدی دولت نیاز به کارشناسی مجدد، اصلاح و واکاوی دارد تا اخذ ارزش‌افزوده به یک مکانیسم درست تبدیل شود، ابراز داشت: جرائمی که بر مالیات‌های مختلف تعیین می‌شود، در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مستمراً در حال مطرح‌شدن و بررسی است و غالباً نیز بخشودگی‌های بسیار مطلوب و همچنین تقسیط جرائم برای واحدها انجام پذیرفته است.

آشناگر بابیان اینکه سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان برای توسعه شهرک‌های صنعتی استان سمنان اختصاص یافت، تصریح کرد: این مهم می‌طلبد تا مجموعه شرکت‌های صنعتی کشور برای کمک به این بخش، تلاش ویژه‌ای را در دستور کار قرار دهد و همچنین ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی در استان وجود دارد که انتظار می‌رود تا وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت برای تقویت این واحدها بیشتر تلاش کند.

وی بابیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه برای گره‌گشایی از مشکلات و ارائه راهکار مناسب برای توسعه صنعت ضروری است، افزود: نبود ارتباط بین بخش صنعت و دانشگاه، همچنان یکی از معضلات امروز بخش تولید است که باید یک ارتباط متقابل و دوسویه دراین‌بین ایجاد شود، چرا که واحدهای تحقیق و توسعه، تقویت و ارتقاء صنعت در استان را به همراه خواهد داشت.

کد خبر 4666217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =