۱۱ هزار نفر در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان سمنان بستری شدند

سمنان - مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ هزار نفر در بیمارستان‌های این سازمان در استان بستری شدند، گفت: در این راستا پنج هزار و ۱۲۷ نفر جراحی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی اکرم در نشست خبری ظهر یکشنه خود با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در محل اداره کل تامین اجتماعی استان سمنان، ضمن بیان اینکه سال گذشته ۱۱ هزار نفر در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سمنان بستری شدند، تاکید کرد: سال گذشته یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۳۷۳ نسخه در مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی صادر شد.

وی با بیان اینه پنج هزار و ۱۲۶ نفر در طول سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان سمنان، جراحی شدند، افزود: بیش از سه میلیون و ۸۳۰ هزار قلم دارو طی سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان تجویز شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه در سال گذشته ۷۱۹ زایمان طبیعی و ۶۷۷ زایمان سزارین در مراکز درمانی این ارگان در سطح استان صورت گرفته است، گفت: یک هزار و ۳۰۰ نوزاد در این مراکز به دنیا آمدند.

اکرم در پاسخ به سوالی درباره بدهی های تامین اجتماعی نیز بیان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته، بدهی بیمه تأمین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود تا پایان شهریور سال گذشته به صورت یکجا پرداخت شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه درمانی تامین اجتماعی هستند، ابراز داشت: در استان ۹ مرکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی وجود دارد.

مدیر تامین اجتماعی استان سمنان، با بیان اینکه این سازمان در سطح استان با ۷۱ داروخانه و ۳۲ درمانگاه خصوصی و دانشگاهی طرف قرار داد است، گفت: بیمه‌های تامین اجتماعی در نزد ۴۶ پاراکلینیک، ۱۶ دندانپزشک و ۱۶۱ پزشک، پذیرفته می‌شود.

اکرم همچنین با اشاره به روند دیجیتالی شدن نسخه ها در تامین اجتماعی و سهولت در امور، تاکید کرد: دفترچه بیمه در مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان به صورت ۱۰۰ درصدی حذف شده و پذیرش، ویزیت پزشک، تجویز دارو و آزمایشگاه با ارائه کد ملی ارائه می‌شود.

کد خبر 4666230

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =