شورای نگهبان حافظ مردم سالاری و جمهوریت ایران اسلامی است

کاشان - مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان ایستادگی نظام در مقابل فتنه گران را با نظارت مردمی در انتخابات میسر دانست و گفت: شورای نگهبان حافظ مردم سالاری و جمهوریت ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رضازاده پیش از ظهر یکشنبه در مصلی بقیه الاعظم کاشان، شورای نگهبان را یکی از قدیمی ترین شوراهای قانونی کشور دانست و اظهار داشت: سابقه شورای نگهبان به دوران مشروطه برمی گردد و در طول زمان بر اساس حاکمیت‌های موجود منشاء اثر بوده است.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد قانونی به شکل امروزی به فرمان امام راحل تشکیل شد و مهمترین وظیفه آن تطبیق قوانین تصویب شده مجلس با شرع و اسلام است.

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان ضمن اشاره به سابقه‌ای از تشکیل شورای نگهبان و منصوب کردن فقهای شورای نگهبان و حقوق دان‌ها افزود: بسیاری از فقهای منصوب شده در شورای نگهبان توسط امام راحل، از علمای تراز اول کشور و جهان اسلام بودند که امروزه برخی از آنان به رحمت خدا رفته، برخی دیگر مسئولیتشان تغییر کرده و برخی دیگر نیز همچنان در این نهاد به کشور خدمت می‌کنند و شورای نگهبان نیز در طول این سال‌ها با قدرت به کار خود ادامه داده است.

حقوقدان های شورای نگهبان با کسب رای اعتماد مجلس منصوب می‌شوند

وی با بیان اینکه فقها با حکم رهبر معظم انقلاب و حقوق دان های شورای نگهبان با معرفی رئیس قوه قضائیه و کسب رای اعتماد از مجلس منصوب می‌شوند، ابراز داشت: تشخیص عدم مغایرت قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی با احکام اسلام و شرع بر عهده فقها و تشخیص عدم مغایرت با قانون اساسی بر عهده تمامی اعضای شورای نگهبان است.

رضا زاده تاکید کرد: این نهاد تنها نهادی است که می‌تواند قانون اساسی را تفسیر کند و تمامی افراد و مسئولان باید به این نکته توجه داشته باشند اما در این سال‌ها خیلی از افراد قصد داشتند تا به این موضوع خدشه وارد کنند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان نظارت بر تمامی انتخابات به جز شورای شهر و برگشت به آراء بر اساس قانون اساسی را بر عهده دارد، گفت: برخی‌ها معتقد هستند که شورای نگهبان باید نظارت تشریفاتی داشته باشد اما تایید صلاحیت نامزدان و تلاش در راستای برگزاری انتخابات سالم بر عهده شورای نگهبان است و این نظارت نیز توسط خود مردم صورت می‌گیرد به نحوی که ۶۰ درصد از ناظران شورای نگهبان از قشر فرهنگیان هستند.

نظام با پشتوانه نظارت مردمی در انتخابات سال ۸۸ در مقابل فتنه گران ایستادگی کرد

رضازاده با بیان اینکه نظام با پشتوانه نظارت مردمی بر انتخابات سال ۸۸ در مقابل فتنه گران ایستادگی کرد، ابراز داشت: با وجود ۳۰۰ هزار ناظر مردمی شورای نگهبان در کشور هیچ گاه امکان تقلب در انتخابات وجود ندارد اما متاسفانه برخی افراد هنوز بر تقلب در انتخابات سال ۸۸ اصرار دارند در حالی که امام راحل حتی در وصیت نامه سیاسی عبادی خود بر نظارت شورای نگهبان در حیطه وظایف تعریف شده تاکید کرده است.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان حافظ مردم سالاری و جمهوریت ایران اسلامی است، افزود: شورای نگهبان مورد تایید امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی و مایه آرامش و نبض نظام اسلامی است و زمانی که با قدرت در صحنه حضور پیدا کنند مایه قلب دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز است.

مردم از نظام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند

مدیرکل روابط عمومی شورای نگهبان ضمن تاکید بر اقدامات شبانه روزی دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ابراز داشت: مردم ما از وضع اقتصادی کشور راضی نیستند اما از نظام و انقلاب اسلامی دفاع کرده و دشمنان را مایوس می‌کنند و بر همین اساس با نظارت شورای نگهبان و حضور پرشور مردم در صحنه انتخابات بار دیگر در انتخابات پیش رو مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌زنند.

کد خبر 4666260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =