توسعه خراسان شمالی نیازمند تحرک است

بجنورد- رئیس دفتر رییس جمهور گفت: توسعه خراسان شمالی نیازمند تحرک در زمینه های مختلف بوده از این رو در این راستا اقداماتی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود واعظی در جمع فعالان اقتصادی و کارآفرینان خراسان شمالی اظهار کرد: تخصیص اعتبار برای سفر رییس جمهور، سرمایه گذاری برای پروژه های ملی دستگاه های اجرایی، افزایش اعتبار برای تبصره ۱۸ به ارزش ۶۹۰ میلیارد تومان و تخصیص اعتبار برای اشتغال روستایی به ارزش ۵۷۰ میلیارد تومان از اهم موارد زمینه ساز تحرک در این استان است.

واعظی افزود: یکی از سیاست های دولت برای استان های جدید التاسیس اختصاص بودجه بیشتری است که سعی شده این مهم در این سال ها تحقق پیدا کند.

وی تصریح کرد: عزم و اراده ای در تمام بخش ها برای کار بیشتر در بین فعالان اقتصادی و کارآفرینان این استان دیدم که ماهم با همین انگیزه تلاش می کنیم تا مشکلات را به حداقل برسانیم.

رئیس دفتر رییس جمهور گفت: سال گذشته با شرایط و فشار شدید بین المللی مواجه بودیم و دلیل آن این بود که فردی همچون ترامپ به هیچیک از تعهدات سیاسی جهانی خود پایبند نبود و به دلیل شرایط خاص منطقه ای ما فشارها از سوی آمریکا افزایش یافت.

واعظی ادامه داد: انسجام و اقتدار در ایران و منطقه موجب شد تا بتوانیم از مشکلات عبور کنیم و مردم نیز این شرایط را درک کردند که در حال حاضر در وضعیت بهتری قرار داریم.

وی بیان کرد: طبق بررسی های به عمل آمده در سال های قبل از دولت تدبیر و امید ۱۷۰ میلیارد تومان در خراسان شمالی سرمایه گذاری شد اما در ۶سال اخیر ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شد که نشان از همت دولت است.

رئیس دفتر رییس جمهور گفت: خراسان شمالی به عنوان استانی مرزی تولیدات خوبی به خصوص در حوزه کشاورزی دارد که باید کمک کنیم تا میزان صادرات افزایش یابد.

واعظی تصریح کرد: با توجه به اینکه این استان ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان دارد که البته تعامل کردن به دلیل برخی مسائل مشکلاتی را به وجود آورده که قرار است رییس جمهور ترکمنستان سفری به تهران داشته باشد که سعی می کنیم این روابط را با خراسان شمالی ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به افزایش ارز نیمایی افزود: امیدواریم همکاری نزدیکی بین شما فعالان اقتصادی و بانک ها به وجود آید با هدف اینکه این ارز نیمایی به چرخه اقتصادی کشور بازگردد.

رئیس دفتر رییس جمهور اظهار کرد: گردشگری در خراسان شمالی مغفول واقع شده که باید سرمایه گذاری در این خصوص انجام شود چرا که هدفگذاری ما این است که این استان جاذبه های بسیاری را دارد که می تواند گردشگر جذب کند لذت باید زیرساخت ها فراهم شود.

وی پرداختن به موضوعاتی همچون برند سازی، توجه به حوزه اقتصادی زنان، تکمیل زنجیره صنایع تبدیلی، ایجاد صنایع کوچک و متوسط واتمام پروژه های نیمه تمام را مورد تاکید قرار داد.

کد خبر 4666296

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =