استکبار از همگرایی و تجمع مسلمانان هراس دارد

گرگان- معاونت علمی و پژوهشی آستان قدس رضوی گفت: استکبار از همگرایی و تجمع مسلمانان هراس دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی نژاد ظهر یکشنبه در همایش وحدت تشیع و تسنن در پرتو مهر امام رضا (ع) اظهار کرد: استکبار جهانی سعی دارد با انواع حیله ها و ترفندها بین مسلمانان فاصله بیندازد ولی خودشان با وجود درگیرهای خونین و مبانی اختلافی وحشتناک سعی می کنند مسائل را به گونه ای حل و فصل کنند تا منجر به نابودیشان نشود.

وی افزود: آنها انواع و اقسام اتحادیه ها و انجمن ها و رویه های اقتصادی و تجاری و فرهنگی را ایجاد کرده و سعی در به سلطه درآوردن جهان دارند.

مهدی نژاد ادامه داد: نمونه این رویه ها سند ۲۰۳۰ است که می‌توان به تعبیری گفت که دین بشر ساخته است و اگر این سند را مطالعه کنید اصول عقایدی را به اسم حقوق بشر در آن می بینیم.

وی گفت: تنظیم روابط اقتصادی بر عهده استکبار است و بقیه کشورها که منافع مشترکی دارند به آنها ملحق می شوند و آنها با این روش می خواند دیگر کشورها را تحت سلطه خود دربیاورند.

مهدی نژاد تصریح کرد: برای اینکه قطب قدرت در برابر آنها ایجاد نشود سعی می کنند تا تجمع و همگرایی بین ملت ها جلوگیری کنند.

وی به پیشینه کشور ایران اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها فاقد پیشینه بوده و هویت بوده ولی زمانی که به مسلمانان می رسند کشت و گشتار راه انداخته و شجره ملعونه داعش را ایجاد می کنند.

مهدی نژاد توضیح داد: داعش یکی از پدیده هایی است که استکبار برای جلوگیری از همگرایی و اتحاد کشورهای اسلامی آن را در منطقه به وجود آورده است.

وی به اتحاد و همدلی مردم گلستان اشاره کرد و گفت: امام رضا (ع) مظهر وحدت و چشمه نورانی است که امیدواریم شعاع نورانی آن همه جریانات استکبار ساخته را کم رنگ کند.

مهدی افزود: جدای از اینکه مسلمانان در کل جهان پراکنده هستند ۵۷ کشور مسلمان در دنیا وجود دارد و اگر همگرایی بیشتری بین آنها به وجود می آمد وضعیت مسلمانان به مراتب بهتر خواهد بود.

کد خبر 4666304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =