شهرداری از سال ۹۷ ملزم به صدور پروانه برای پروژه‌های مشارکتی شد

معاون معماری وشهرسازی شهرداری گفت:بنا برضرورت درسال97 باصدور بخشنامه ای به همه مناطق شهرداری تهران وسازمانهای وابسته تاکید شد هیچ پروژه مشارکتی ازسوی شهرداری بدون اخذ پروانه ساخت صورت نگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران پس از استماع دفاعیات عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در خصوص طرح الزام شهرداری به صدور پروانه ساخت و ساز برای ساخت و سازهای مشارکتی به خصوص در پروژه‌های شهرداری تهران گفت: ما از طرح ارائه شده از سوی شورای شهر تهران استقبال می‌کنیم.

وی افزود: بنا بر ضرورت در سال ۹۷ با صدور بخشنامه‌ای به همه مناطق شهرداری تهران و سازمانهای وابسته تاکید شد هیچ پروژه مشارکتی از سوی شهرداری بدون اخذ پروانه ساخت صورت نگیرد.

معاون شهرسازی شهرداری تهران تاکید کرد: باید توجه داشت که برای گرفتن پایان کار هزینه‌های نظام مهندسی و مهندسین ناظر، هزینه‌های آتش نشانی و حتی هزینه بیمه کارگران محاسبه و در نظر گرفته شود.

گلپایگانی ادامه داد: باید یک برنامه عملیاتی برای نحوه اجرای این لایحه پس از تصویب تدوین کنیم تا برآوردی از افزایش بودجه به واسطه اجرای این طرح داشته باشیم تا کار عملیاتی شود.

کد خبر 4666324

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =