حوزه هنری محصولات هنری را بر اساس گام دوم انقلاب تولید کند

ارومیه - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: حوزه هنری تولید و توزیع محصولات هنری آینده ساز را در راستای بیانیه گام دوم انقلاب انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مومنی یکشنبه شب درگردهمایی روسای مراکز استانی حوزه هنری در ارومیه اظهارداشت: ارائه تصویر مطلوب از آینده نیاز به شناخت دقیق گذشته دارد و توجه به گذشته از موارد اصلی موفقیت در آینده است طوری که تولید و توزیع محصولات هنری آینده ساز با استفاده از روایات گذشته با تجسم آینده خصوصاً برای قشر جوان جامعه در کنار پرورش هنرمندان متعهد از وظایف اصلی حوزه هنری در گام دوم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه امسال را در شرایطی آغاز کرده‌ایم که بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری روشنگر راه ما خواهد بود گفت: ملت‌های بی‌آرمان در گردباد حوادث بازیچه دیگران می شوند، بیانیه گام دوم انقلاب نگاهی به آینده است، وظیفه هنرمندان هم ساختن آینده است، آینده نظام و جامعه را رهبری ترسیم کرده‌اند و ساختن این آینده هم کار هنرمندان است تا با نگاهی به گذشته آینده را بسازند.

مومنی با تاکید بر اینکه مهمترین وظیفه حوزه هنری تصویر سازی هنری از آینده در راستای بیانیه گام دوم انقلاب است عنوان کرد: هر دولتی اگر نسبت به آینده خود ذهنیت و برنامه ای نداشته باشد دچار توقف رشد در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می‌شود و بیگانگان بر آنها تسلط می یابند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در بخشی از سخنان خود ارائه تصویری امیدبخش از آینده را از وظایف اصلی هنرمندان در اصل حاضر عنوان کرد و با اشاره به موفقیت کشورهای اروپایی در سازندگی کشور هایشان بعد از جنگ جهانی دوم اظهار داشت هنرمندان برای موفقیت در تاثیرگذاری تولیدات خود لازم است به سنت های الهی توجه خاص داشته باشند و با شناخت کافی از تاریخ ایران و خصایص ملت، به مردم شناسی علمی اهمیت دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع هنر در جهان معاصر اظهارداشت: بسیاری از تعالیم انسان ساز اسلامی در قرآن کریم از سوی خداوند متعال با زبان هنر بیان شده است که وجود داستان های مختلف و مثال های زیبا همگی اشاره براهمیت هنر درتفهیم و اثر گذاری و ماندگاری پیام و مفهوم دین از نگاه به خداوند متعال دارد.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی افزود: امروز دشمنان انقلاب اسلامی و ایران با استفاده از ابزار قدرتمند خود و هزاران کانال رادیویی و تلویزیونی و فضای مجازی در حال جنگ فرهنگی با نظام جمهوری اسلامی با حجمی بسیار گسترده و با هدف تخریب اصالت فرهنگی ایران هستند که دستگاه‌های فرهنگی مانند حوزه هنری در این خصوص وظیفه خطیر و بسیار مهم دارند که نیاز دارد جهادی کار کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت خاص و ویژه استان آذربایجان غربی در هم مرز بودن با چندین کشور و وجود قومیت های مختلف در این استان، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری را در این استان بسیار با اهمیت خواند و بر توجه بیشتر سیستم مرکزی حوزه هنری در نگاهی ویژه به برنامه های اجرایی و حمایت ویژه از هنرمندان آذربایجان غربی تاکید کرد.

مدیر کل امور استانها و مجلس حوزه هنری هم در این نشست با بیان اینکه گام دوم انقلاب اسلامی نظریه اجتماعی در راستای تمدن سازی اسلامی است گفت: ما باید به دلیل ارتباطاتمان با هنرمندان جامعه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اقشار کشور، بایستی درک درستی از مفاهیم و پیام‌های گام دوم انقلاب داشته باشیم.

مجید مصلحی افزود گام دوم انقلاب بر پایه یک نظم انقلابی است که در آن شرایط ایجاد یک تمدن موفق و توسعه یافته اسلامی با کار و تلاش مستمر و پیگیری های لازم که باعث جوشش و حرکت مردم به سوی این تمدن اسلامی باشد تحقق می یابد.

وی ادامه داد: مخاطبان اصلی گام دوم انقلاب جوانان این مرز و بوم هستند که بایستی ضمن شناخت درست از گذشته سعی شود با ایجاد فرصت‌ها و ظرفیت‌های امیدبخش در کشور به سمت آینده گام بر می‌دارند و تمدن اسلامی را به شکلی نوین معرفی کنند.

نشست روسای حوزه هنری استانها از ۲۲ تا ۲۴ تیرماه در ارومیه در حال برگزاری است.

کد خبر 4666760

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =