توسعه دولت الکترونیک با انجام ۴ پروژه در آذربایجان شرقی

تبریز- مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از اجرای چهار پروژه خبر داد و گفت : پایلوت بودن آذربایجان شرقی در پروژه‌های الکترونیکی، تحول بزرگی را در توسعه دولت الکترونیک رقم خواهد زد.

وحید مجیدی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر سرپرستی آذربایجان شرقی ضمن تأکید بر پایلوت بودن استان آذربایجان شرقی برای ۴ طرح بزرگ توسعه دولت الکترونیک در راستای پرونده الکترونیک سلامت بیان می‌کند: ارسال الکترونیکی اسناد بستری در ۳۲ بیمارستان دانشگاهی را آغاز کرده‌ایم که از اول تیرماه سال جاری به طور کامل آمادگی حذف اسناد کاغذی را خواهیم داشت که در نتیجه این اقدام، مدت زمان رسیدگی به پرونده‌ها از ۴۵ روز به ۷۲ ساعت کاهش پیدا کرده است.

پایلوت بودن استان آذربایجان شرقی در چهار پروژه الکترونیکی

وی ادامه می‌دهد: ارسال نسخ سرپایی به صورت الکترونیکی از سایر طرح‌های بزرگ این سازمان می‌باشد که تا کنون حدود ۳۰۰ مؤسسه از بین ۲۷۰۰ مؤسسه طرف قراداد، اسناد را به طور الکترونیکی ارسال می‌کنند و این طرح در تمامی شهرستان‌ها انجام و مورد استقبال نظام پزشکی واقع شده است که طبق آمار، اولین استان پایلوت هستیم.

حذف دفترچه‌های کاغذی

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی، استحقاق سنجی و ارجاع الکترونیکی را در زمره ۴ پروژه بزرگ سازمان بیمه سلامت قرار داد و اضافه می‌کند: با اجرایی شدن ۴ پروژه نام‌برده شده، تا پایان سال جاری شاهد تحول بزرگی در طرح توسعه دولت الکترونیک خواهیم بود. با توجه بر اینکه رفع همپوشانی بیمه‌ای بر عهده سازمان بیمه سلامت می‌باشد که از سال ۹۶ آغاز گشته و با مراجعه به بیمارستان‌های دانشگاهی برای خدمات بستری، نیازی به دفترچه‌های کاغذی نبوده و تنها با کد ملی می‌توان تمامی خدمات را دریافت کرد.

مجیدی بیان می‌کند: دولت تدبیر و امید تا سال گذشته در بحث طرح تحول سلامت در کل کشور، توانسته است ۱۰ میلیون بیمه شده رایگان در بحث سلامت همگانی به خود اختصاص دهد که ۶۰ درصد آن، افراد نیازمند و حاشیه نشین می‌باشند. با در نظر گرفتن ۴۲ میلیون نفر بیمه شده در کل کشور، ۵/۵ درصد از هزینه‌های کل کشور به استان آذربایجان شرقی اختصاص دارد.

توسعه خدمات الکترونیکی و جلب رضایت مشتری

وی ادامه می‌دهد: سال گذشته یکی از سال‌های طلایی برای سازمان بیمه سلامت بوده چرا که موفق به پرداخت ۸ ماه از مطالبات در سال گذشته شده‌ایم و در بحث معوقات با احتساب بر اینکه تمامی مؤسسات فرصت دارند ظرف مدت یک ماه، اسناد را به این سازمان تحویل دهند، ۴ ماه از مطالبات مؤسسات را پرداخت نکرده‌ایم اما علی رغم تمامی مشکلات اقتصادی از جمله تأمین منابع در سال ۹۷، سازمان‌های بیمه به خصوص بیمه سلامت با توجه ویژه دولت و مجلس توانسته است در پرداخت مطالبات و تزریق ۶۰۰ میلیارد تومان به سیستم درمانی استان، اقدام‌های مؤثری را انجام دهد.

مجیدی در پایان، استراتژی بیمه سلامت را توسعه خدمات غیرحضوری و جلب رضایت مشتری دانسته و اضافه می‌کند: اگر صدای مردم را نشنویم قطعاً تصمیم‌گیری خوبی در سیاست‌گذاری‌ها نخواهیم داشت؛ از سال ۹۷، سامانه ۱۶۶۶ با پاسخ‌گویی ۲۴ ساعته کارشناسان در خصوص مشکلات بیمه‌ای و درمانی، در رفع مشکلات مردم در این سازمان اقدام کرده است.

کد خبر 4666817

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =