۲۵ تیرماه استقرار اولین اکیپ از پلیس در گمرک شهید رجایی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از استقرار اولین اکیپ از افسران ناجا همزمان با روز سه شنبه ۲۵ تیرماه در گمرک شهید رجایی بندر عباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد رضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از استقرار اولین اکیپ از افسران پلیس در گمرک شهید رجایی بندرعباس خبر داد و گفت: طی سال‌های اخیر، مقام معظم رهبری در فرمایشات خود مبنی بر مبارزه جدی و قاطع با قاچاق تأکیدات بسیاری داشتند به گونه‌ای که دستگاه‌های مسئول، مبارزه با این پدیده شوم را در دستور کار خود قرار دادند.

وی با اشاره به اراده جدی نیروی انتظامی در مبارزه قاطعانه با هرگونه قاچاق کالا افزود: مبارزه همه‌جانبه با قاچاق کالا به‌ویژه کالای اساسی، مواد اولیه تولیدات داخلی و سوخت یکی از اولویت‌های ۱۰ گانه اساسی نیروی انتظامی در سال‌جاری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا یکی از بهترین راه‌ها برای مهار قاچاق را کنترل دقیق تر مبادی ورودی، یعنی سرچشمه ها عنوان و بیان کرد: باید یک حرکت انقلابی، جهادی و با برنامه در راستای مبارزه با قاچاق کالا صورت می گرفت بنابر این راه اندازی این پلیس و استقرار آن در گمرکات مطرح شد.

این مقام انتظامی مطرح کرد: یکی از مبادی ورودی کالا به کشور گمرک است که از این طریق حتی شاهد ورود کالاهای قاچاق به کشور هستیم، از این رو با هدف مبارزه با این پدیده شوم و پس از تصویب تشکیل پلیس گمرک در ستاد کل نیروهای مسلح، به زودی یعنی سه شنبه هفته جاری مورخ ۲۵ تیر ماه شاهد استقرار اولین اکیپ از ماموران پلیس در گمرک شهید رجایی بندرعباس خواهیم بود.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه نیروهای پلیس گمرک آموزش‌های خاصی دیده و به قوانین گمرک تسلط دارند، خاطر نشان کرد: تمام هماهنگی‌های قانونی برای استقرار پلیس با دستگاه‌های مسئول از جمله گمرک، سازمان بنادر و … صورت گرفته و پس از این نظارت دقیق تری توسط پلیس بر ورود و خروج هرگونه کالایی در گمرکات صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در فرآیند برخورد جدی با باندهای بزرگ قاچاق با استقرار در مبادی ورودی و صادراتی کشور هوشیارانه و قاطعانه عمل می کنیم، گفت: استقرار پلیس در گمرکات امکان نظارت دقیق تر بر روند واردات و صادرات کالا را فراهم می کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: به زودی در گمرکات سراسر کشور نیروهای پلیس امنیت اقتصادی به صورت شبانه روزی حضور خواهند داشت.

کد خبر 4666925

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =