وقوع ۵ مورد کودک آزاری در آذربایجان غربی

ارومیه – معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی از وقوع پنج مورد کودک آزاری در استان طی سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد مطلبی پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این کودک آزاری ها توسط والدین انجام شده است افزود: در این راستا حضانت چهار کودک مورد آزار و اذیت دیده پس از انجام مراحل قانونی به بستگان یا جد پدری واگذار شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۹ مرکز غیردولتی و یک مرکز دولتی نگهداری کودکان بی سرپرست در استان فعالیت دارد ادامه داد: در این مراکز ۳۴۹ کودک صفر تا ۱۸ سال در این مراکز نگهداری می شود.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت اورژانس اجتماعی در استان افزود: اورژانس اجتماعی یک خط تلفن سه رقمی به شماره ۱۲۳ است که برای افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی ارائه خدمات می کند که در صورت ارائه گزارش کودک آزاری، تیم سیار اورژانس اجتماعی به محل اعزام و ضمن بررسی موضوع در صورت ورود به محل جهت ارائه خدمات و انتقال کودک در اسرع وقت هماهنگی های لازم را با نیروی انتظامی و دادسرا انجام و با اخذ مجوز قضائی کودک آسیب دیده به مراکز انتقال داده می شوند.

مطلبی ادامه داد: در راستای آشنایی خانواده ها با اورژانس اجتماعی و خدمات آن در استان در تمامی شهرستان های دارای اورژانس اجتماعی با نصب بنر، پخش بروشور و حضور تیم های تخصصی در مناطق آسیب خیز سعی بر معرفی و شناساندن خدمات اورژانس اجتماعی شده است.

وی افزود: بیش از ۱۹۰ نفر از افراد متخصص در حوزه روانشناسی، مشاوره، مددکاری، مشاوره حقوقی، کارشناس تربیتی و پرستاری در مراکز آسیب و اورژانس های اجتماعی فعالیت دارند تا گامی در راستای کاهش آسیب های کودک آزاری برداریم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی آذربایجان غربی، با بیان اینکه در ۱۳ شهرستان استان اورژانس اجتماعی دایر و فعالیت دارند گفت: حمایت از کودکان آسیب دیده توسط بهزیستی از چندین منظر مورد حمایت قرار می گیرند که شامل حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست با نگهداری دائم در مراکز شبه خانواده، پذیرش و ساماندهی کودکان کار و در معرض آسیب در مراکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی و ارائه خدمات حمایت مادی و معنوی و نیز ارائه خدمات مادی و معنوی به دختران در معرض آسیب در خانه سلامت است.

مطلبی با اشاره به فعالیت های اصلی اورژانس اجتماعی افزود: ارائه خدمات روانشناختی، مددکاری، حقوقی و تربیتی با دسترس قرار دادن خط تلفن ۱۲۳ تیم سیار، مرکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی و پایگاه خدمات اجتماعی با سه ویژگی مهم تخصصی بودن، به موقع بودن و در دسترس بودن به افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی از جمله مهم ترین فعالیت های این اورژانس است.

کد خبر 4667033

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =