تقاضاهای زیادی برای جایگزینی «صفاری نظنزی» ارائه شده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان زیادی از کمیسیون‌های مختلف تقاضای خود را برای جایگزینی مرحوم «صفاری نطنزی» در کمیسیون امنیت ملی ارائه داده‌اند.

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره انتخاب جایگزین مرحوم صفاری نطنزی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: طبق آئین نامه، سقف تعداد اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ۲۳ نفر است که با درگذشت مرحوم صفاری نطنزی، یک نفر باید جایگزین وی شود.

وی افزود: در حال حاضر نمایندگان زیادی از کمیسیون‌های مختلف تقاضای خود را برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی ارائه داده اند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: این کمیسیون در این باره تصمیم گیری نمی‌کند چرا که تغییر کمیسیون نمایندگان مکانیزم خاص خود را دارد.

نقوی حسینی ادامه داد: مکانیزم این مسئله به این صورت است که در ابتدا افراد باید برای خروج از کمیسیون مربوطه خود، رأی آن کمیسیون را بگیرند و برای ورود آنان به کمیسیون‌های دیگر، رأی رؤسای شعب افتراق، الزامی است.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای شروع مجالس، شعب افتراق تشکیل می‌شود که عضویت نمایندگان در کمیسیون‌های مختلف را ساماندهی می‌کنند و در شرایط فعلی هم آنان باید برای جایگزینی مرحوم صفاری نطنزی در کمیسیون امنیت ملی تصمیم گیری کنند.

کد خبر 4667071

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =