شرایط صدور مجوز برای معادن در کرمانشاه /سرنوشت معادن متروکه

کرمانشاه_ کارشناس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه شرایط صدور مجوز برای معادن را در این استان تشریح کرد.

فرهاد رضا زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص چگونگی و شرایط صدور پروانه بهره برداری از معادن اظهار داشت: قانون معادن ۲ شیوه اصلی به این منظور وجود دارد و یا برندگان مزایده برای محدوده‌های شناخته شده و یا مکتشفین محدوده‌های بکر، می‌توانند نسبت به صدور و دریافت این مجوز اقدام کنند.

وی افزود: پس از اینکه پروانه اکتشاف برای مکتشفین محدوده‌های بکر صادر شد، در صورت به نتیجه رسیدن، گواهینامه کشف برای آنها صادر می‌شود که این گواهینامه قابل واگذاری است و هم خود فرد می‌تواند بهره برداری کند و هم آن را به بهره بردار واجد صلاحیت واگذار کند.

کارشناس امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ادامه داد: در سایر موارد نیز پس از متروکه شدن معادن و غیر فعال شدن و ابطال پروانه بهره برداری، محدوده‌ها در ید وزارت صنایع و معادن باقی می‌ماند.

این مسئول گفت: وزارت صنایع و معادن اختیار دارد که اینها را در هر سال به طور متناوب از یک بار تا ۴ بار به مزایده بگذارد و بهره برداران واجد صلاحیت در این مزایده شرکت و نسبت به فعال کردن معادن، اقدام کنند.

رضازاده در خصوص اینکه چه افرادی واجد صلاحیت هستند نیز افزود: در طی ۱۰ سال اخیر دستورالعمل‌هایی صادر شده که معدن به افراد واجد صلاحیت واگذار شود و این فرد در دو بخش تجربیات شخصی در حوزه معدن و امکانات سرمایه و دارایی اقدامات قبلی که در این حوزه انجام داده است مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و بر این اساس امتیاز بندی می‌شوند و به تناسب امتیاز کسب شده می‌توان محدوده معدنی به آنها واگذار کرد.

کد خبر 4667735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =