تعامل میان مجلس و شورای نگهبان بیشتر شود/قانون اساسی سرلوحه ماست

نامزد حقوقدان شورای نگهبان گفت: ما باید زمینه ارتقا مجلس را فراهم کنیم و به جای اقتباس قوانین از سایر کشورها، قوانین خود را صادر کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحمید مرتضوی نامزد حقوقدان شورای نگهبان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با توجه به سوابق اجرایی و تحصیلی خود اظهار داشت: بنده ۲۷ سال سابقه تدریس در دانشگاه را دارم و در حال حاضر هم در دیوان عالی کشور مشغول به کار هستم.

وی با بیان اینکه بنده کاملاً به شأن، مقام و منزلت مجلس اشراف دارم، ادامه داد: قطعاً ما قانون اساسی را سرلوحه همه اقدامات خود قرار می‌دهیم چراکه نقش مجلس در حرکت رو به جلوی کشور بر هیچ کسی پوشیده نیست و امیدواریم همگی در یک کشتی واحد جامعه را به سمت پیشرفت حرکت دهیم.

نامزد حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: بنده یک قاضی هستم و سوگند یاد کرده ام در اجرای عدالت از هیچ تلاشی مضایقه نکنم و در صورتی که نمایندگان بنده را به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب کنند، قطعاً علاوه بر توجه به همه وظایفم، توجه ویژه ای به نظارت بر انتخابات و قوانین خواهم داشت.

مرتضوی تاکید کرد: قطعاً اگر بنده بتوانم اعتماد نمایندگان را کسب کنم ارتباط خود را با نمایندگان مجلس حفظ خواهم کرد زیرا معتقدم بین مجلس و شورای نگهبان باید ارتباط و تعامل بیشتری برقرار شود و ما باید راه حل‌های متعددی را برای حل مشکلات مردم در نظر بگیریم.

وی تاکید کرد: قطعاً بر هیچ کسی پوشیده نیست تصمیماتی که با عقل جمعی اتخاذ می‌شود، از مقبولیت بیشتری برخوردار خواهد بود و بر این اساس تعامل بین قوای مختلف باید ارتقا یابد.

مرتضوی با تاکید بر اینکه باید عمر قوانین طولانی شود، تا از این طریق اعتبار مجلس بیشتر شود، خاطرنشان کرد: ما باید به جای تضعیف زمینه‌ها، ارتقای مجلس را فراهم کنیم و باید بتوانیم به جای اقتباس قوانین از دیگر کشورها، قوانین خود را صادر کنیم.

کد خبر 4667789

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =