پایان ۸ماه کشمکش در شهرداری رباط کریم/سرپرست معارفه شد

رباط کریم- پس از ۸ ماه کشمکش میان شهردار سابق و شورای اسلامی شهر رباط کریم، سرانجام با مداخله استانداری تهران سرپرست شهرداری این شهر معارفه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح سه شنبه و با حضور جمعی از معتمدین و اعضای شورای اسلامی شهر رباط کریم کلید شهرداری این شهر به «علی اصغر عظیم وند» تحویل داده شد و از فعالیت‌های سید محمد میرزمانی شهردار سابق رباط کریم تقدیر شد.

بر اساس این گزارش، پس از ۸ ماه کشمکش سرانجام روز گذشته رحیم سلیمانی راد، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری تهران طی نامه‌ای به فرمانداری و شورای شهر رباط کریم فعالیت شهردار این شهر را از تاریخ ۲۴ تیرماه فاقد وجاهت قانونی اعلام کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: فعالیت آقای سید محمد میرزمانی به عنوان شهردار رباط کریم از یوم جاری مورد تأیید این مرجع نبوده و هرگونه فعالیت مشمول دخل و تصرف در اموال عمومی بنابر تشخیص مقام قضائی تلقی می‌شود.

به شهردار سابق توصیه کرده بودیم در فضایی آرام به موضوع فیصله دهد

معاون امور عمرانی استاندار تهران نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: بنده توصیه‌ها و تأکیدات فراوانی به شهردار رباط کریم داشته‌ام، که در فضای آرام به این موضوع فیصله دهد و ما نیز بر اساس مقررات عمل کردیم و طی برداشتی از مصوبات شورا داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که مصوبات شورا باید اجرایی بشود و به فرماندار نیز ابلاغ کردیم که اقدام کند.

محمد تقی زاده با اشاره به اینکه عملکرد استانداری بر اساس چهارچوب و مقررات است، گفت: یکی از شرایط احراز شهرداران سکونت در محل بوده که شورا به این موضوع ورود کرد و این موضوع به کمیته انطباق شهرستان ارسال و مطرح شد.

گفتنی است، شورای اسلامی شهر رباط کریم طی مصوبات شماره ۴۹ و ۵۴ خود و به دلیل احراز سکونت شهردار سابق رباط کریم در این شهر در تاریخ ۲۰ آبان ماه سال گذشته اقدام به انتخاب سرپرست برای شهرداری این شهر کرده بود، اما این حکم به دلیل برخی اختلافات اجرا نشد.

درخواست از بزرگان رباط کریم برای کمک به مدیریت شهری

سرپرست شهرداری رباط کریم نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سعی دارم، در آینده در شهرداری رباط کریم، امور محوله را در شرایطی آرام و به دور از تنش به انجام برسانم.

علی اصغر عظیم وند از معتمدین و بزرگان این شهر خواست در راستای انجام وظایف به وی کمک کنند.

تقدیر از شهردار سابق / ‏تاکید‬ بر تلاش بدون حاشیه

نایب رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم نیز با بیان اینکه باید در فرصت باقیمانده برای رسیدن شهر رباط کریم به جایگاه شایسته تلاش مضاعف کرد، از سرپرست این شهرداری خواست، که در مسیر حق گام برداشته و در این مسیر کوشش کند.

عسگری گفت: معارفه سرپرست شهرداری رباط کریم را منطبق بر مصوبه ۴۹ و ۵۴ شورای شهر رباط کریم دانست و از مدیران شهری خواست از فضای پر تنش فاصله بگیرند.

کد خبر 4667859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =