جمعیت تحت پوشش تأمین اجتماعی سمنان به نسبت نرم کشور مطلوب است

سمنان - استاندار سمنان بابیان اینکه ۷۲ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، گفت: این جمعیت به نسبت نرم متوسط کشور بالا و مطلوب گزارش می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر صبح سه‌شنبه در نشست با مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی استان سمنان به مناسبت گرامیداشت روز تأمین اجتماعی به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه حدود ۷۲ درصد جمعیت تحت پوشش استان دارای دفترچه درمانی هستند، ابراز داشت: این رقم نسبت به متوسط کشوری به میزان ۵۳ درصد گزارش شد، بالاتر و بسیار مطلوب است.

وی ضمن بیان اینکه وجود کمترین نارضایتی مردم از سوی سازمان تأمین اجتماعی جای قدردانی دارد، افزود: در دوره‌ای سو استفاده برخی از افراد از طرح تحول سلامت، هزینه‌های گزافی بر دولت و سازمان‌ها تحمیل کرد که نباید اجازه داد تا از این موقعیت سو استفاده صورت گیرد.

لزوم حمایت از کارفرمایان در راستای تحقق شعار سال

استاندار سمنان ضمن بیان اینکه باید کوشید به کارفرمایان و صنایع در قالب تقسیط، بخشودگی و ارائه خدمات مطلوب کمک شود، ابراز داشت: به دلیل تحمیل فشارهای اقتصادی و تشدید فشار روانی و اقتصادی از سوی دشمن، شرایط کشور سخت و پیچیده است که نیاز است تا در این برهه، سازمان تأمین اجتماعی به اهرم فشاری به کارفرمایان تبدیل نشود.

آشناگر بابیان اینکه بی‌تردید با مقاومت مردم، تدبیر مدیران و اراده ملت ایران، از گردنه اقتصادی نیز به‌سلامت عبور می‌کنیم، تصریح کرد: بخشی از کار تأمین اجتماعی به کارفرمایان ارتباط دارد که نیاز است تا این ارتباط تنگاتنگ تقویت‌شده و از سخت‌گیری‌های بی‌مورد پرهیز شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه امکانات مطلوبی در حوزه درمان در مناطق مختلف استان سمنان وجود دارد، افزود: شرق استان به دلیل اینکه از مرکز کشور فاصله قابل توجهی دارد باید موردتوجه بیشتری قرارگرفته و ارائه خدمات به‌صورت مطلوب و با سرعت بیشتر صورت گیرد.

تقویت حفظ و حراست تامین اجتماعی از حقوق کارگران

استاندار سمنان بابیان اینکه سازمان‌ها باید توجه خود را به مناطقی که دسترسی آن‌ها به امکانات درمانی کمتر است معطوف کنند، ابراز داشت: سازمان تأمین اجتماعی باید از محدود کردن خدمات درمانی و کم کردن پذیرش بیماران در مجموعه‌های تحت مدیریت خود به‌شدت پرهیزکرده و همچون گذشته باکیفیت مطلوب‌تر به ارائه خدمت بپردازد.

آشناگر بابیان اینکه باید کوشید تا از منابع متعلق به کارگران حفظ و حراست کرده و به‌هیچ‌عنوان اجازه دست‌اندازی به این موارد داده نشود، تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی در دریافت و محاسبه حق بیمه بسیار قوی عمل می‌کند، ضمن اینکه در پرداخت نیز تاکنون مطلوب عمل شده است و این مهم می‌طلبد تا به‌صورت جدی‌تر توجه شده و تقویت شود.

وی بابیان اینکه امیدواریم آنچه موردتوجه جامعه تحت پوشش تأمین اجتماعی و کارگران شریف است، در قالب ارائه خدمات مطلوب صورت بگیرد، افزود: سمنان استانی صنعتی است و مجموعه گسترده‌ای از کارفرمایان و کارگران از تامین اجتماعی خدمات دریافت می‌کنند که کار بزرگ و بسیار سختی است.

استاندار سمنان اضافه کرد: خدمات الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی اقدام بسیار خوبی است که درنهایت باعث افزایش کیفیت در ارائه خدمات و رضایتمندی عمومی مردم خواهد شد که باید کوشید این مهم را تکمیل و گسترش بیشتری یابد.

کد خبر 4668007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 8 =