توقیف ۵دستگاه کانتینر پارچه قاچاق در هرمزگان

بندرعباس - فرمانده انتظامی هرمزگان از توقیف ۵دستگاه کانتینر پارچه قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار عزیزاله ملکی گفت: مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از تحرک قاچاقچیان کالا که به صورت سازمان یافته اقدام به قاچاق پارچه می‌کنند مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران حین کنترل لاین ترانزیتی خروجی از بندرعباس به پنج دستگاه تریلر مشکوک که پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد کانتینرها که از محل اظهار نامه ترانزیت داخلی گمرک ترخیص شده بودند از نظر اسنادی و مطابقت آن با کالا نیاز به بررسی داشته که به همین منظور سریعاً با مرجع قضائی هماهنگی و همه خودروها در ایست و بازرسی شهید میرزایی توقیف شدند.

سردار ملکی با اشاره به اینکه صاحبان کالا از همان ابتدا قصد اظهار خلاف واقع و قاچاق کالا از گمرک مقصد را داشته اندکه سو نیت آنان برای مأموران آشکار شد، تصریح کرد: در بررسی های به عمل آمده و نتیجه آزمایشگاه، پارچه‌های موجود باید در تعرفه‌هایی گران‌تر از تعرفه‌هایی که در اظهار نامه ثبت شده قرار می گرفته است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با بررسی‌های بعمل آمده از اسناد و مدارک از جمله فاکتور و لیست تهیه شده از کالا مشخص شد پارچه‌های اظهاری شامل ۱۵۳ هزار متر از نوع pvc بوده که طبق بررسی ۱۳۵ هزار متر پارچه در کانتینرها موجود و حدود ۱۸ هزار متر اختلاف نوع پارچه وجود داشته که بجای آن پارچه‌هایی با ارزش دلاری بالاتری وارد شده است.

سردار ملکی اذعان داشت: همچنین طبق بررسی و اسناد ارائه شده به گمرک نیز مشخص شد، ۵۲ هزار یارد اختلاف متراژ وجود دارد وعلاوه بر پارچه‌هایی که از کشور سازنده وجود داشته پارچه‌هایی از سایر کشوها نیز در این محموله موجود می‌باشد که در اسناد و مدارک گمرک قید نگردیده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: ارزش محموله مکشوفه برابر اعلام کارشناسان ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است که اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار دارد.

کد خبر 4668164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 5 =