تصویب بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای بخش کشاورزی

بجنورد- استاندار خراسان شمالی از تصویب دو هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای بخش کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی ظهر سه شنبه در نشست با اصحاب رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: در سفر رییس جمهور به استان دو هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه در چهار بخش کشاورزی این استان مصوب شد.

شجاعی تصریح کرد: با وجود این اعتبارات ضرورت دارد مردم خود در جهت ایجاد اشتغال و توسعه در بخش هایی همچون کشت و صنعت اقدام کنند.

وی در ادامه به جمع آوری ۴۰ هزار نامه در سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و افزود: این تعداد نامه توسط ۴۰۰ نفر ساماندهی می شوند.

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: سفر رئیس جمهور در حقیقت سفر نظام و حاکمیت بود که مردم با استقبال باشکوه خود نشان دادند همواره از نظام حمایت می کنند.

وی با تاکید بر اینکه پمپاژ رسانه ای دشمن نا امیدی مردم است، گفت: به منظور حفظ نظام نباید اجازه داد تا دشمن از موضوعاتی همچون گرانی، فقر، اشتغال و دیگر مشکلات سوء استفاده تبلیغاتی کند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار کرد: هدف دشمن تخریب دولت نیست بلکه نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین باید مراقب پمپاژ های رسانه ای بود.

شجاعی در بخشی دیگر از سخنان خود به حاشیه های سفر رییس جمهور همچون اعزام اتوبوس از سایر نقاط استان به شیروان گفت: علاوه بر اهمیت حضور مردم در سخنرانی رئیس جمهور وظیفه داشتیم وسیله ایاب و ذهاب و حتی تغذیه افراد برای رفتن به شیروان را فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: ایجاد امکانات برای مردمی که همواره در صحنه ها حضور دارند، ضروری است و باید همیشه مورد توجه قرار گیرد.

استاندار خراسان شمالی در ادامه به پاداش و حق ماموریت کارمندانی که در مراسم استقبال رئیس جمهور شرکت کردند اشاره کرد و افزود: اضافه کار بخشی از نداشته های کارمندان را تامین می کند اما باید بین کارمند فعال و غیر فعال تفاوت قائل شد و از طرفی دلیلی برای پاداش های بی مورد وجود ندارد و مطلب اینکه در سفر رئیس جمهور به کارمندانی که در این سفر حضور داشتند پاداش پرداخت می شود، صحت ندارد.

شجاعی همچنین به پلاکاردها و بنرهایی که توسط مردم از مشکلات و خواسته ها نوشته شده و در مراسم سخنرانی رییس جمهور به دست گرفته شده بود، اشاره کرد و گفت: تمام حرف های مردم به حق است اما با این روش ها نمی توان مشکلات را رفع کرد بلکه بهتر است تمام مسائل در یک نامه نوشته و بنده شخصاً به دست رییس جمهور برسانم.

وی مطرح کرد: براساس تجربه شمار زیادی از نامه ها با موضوعات مختلفی همچون بیکاری و مشکلات اقتصادی است که در این رابطه باید فکر اساسی اندیشیده شود.

استاندار خراسان شمالی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به خراسان شمالی ۷۰ مسئول درجه یک کشوری نیز حضور داشتند به طوری که قرار بر تشکیل دو جلسه سیاسی و اقتصادی و نیز توسعه ای بود اما به دلیل یک روزه بودن سفر طی یک جلسه برگزار شد.

شجاعی در ادامه مطرح کرد: به منظور پیگیری مصوبات سفر رییس جمهور از هفته آینده سه معاون رییس جمهور به نوبت دوشنبه های هر هفته به خراسان شمالی سفر می کنند.

وی اعلام کرد: به زودی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به این استان سفر می کنند.

استاندار خراسان شمالی اظهار کرد: قرار است در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان، سه هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این حوزه به خراسان شمالی تخصیص داده شود.

شجاعی گفت: همچنین پیگیری هایی به منظور اجرای مصوبات سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به خراسان شمالی در تهران در حال انجام است.

وی با اشاره به تشیکل ستادهای توسعه در شهرستان های خراسان شمالی، تصریح کرد: در سفر رییس جمهور به استان، صندوق توسعه ملی پذیرفت تا هر طرحی از خراسان شمالی را با توجیه اقتصادی، تامین اعتبار کند.

استاندار خراسان شمالی همچنین با بیان اینکه برخی مسئولان شعار بومی بودن را برای حفظ مسئولیت خود جار می زنند، اظهار کرد: متاسفانه برخی مدیران همانند دانش آموزی که با تک ماده نمره قبولی کسب می کند می خواهند با استفاده از تبصره جایگاه خود را بالا ببرند، بنابراین مردم اجازه مانده را به این دسته مدیران ندهند.

شجاعی بیان کرد: متاسفانه شعار بومی گری به یکی از آفت های خراسان شمالی تبدیل شده است.

کد خبر 4668350

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =