استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی ضروری است

شهرکرد- مدیریت آب، خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی در این استان ضروری است.

غلامرضا ذاکری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بارش‌های بسیار خوبی در سطح استان در فصل بهار گزارش شد و میزان آبدهی قنات‌ها و چشمه‌ها افزایش یافت، اظهار داشت: استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی در این استان ضروری است.

مدیریت آب، خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: استفاده بهینه از آب زمینه را برای پایداری منابع آب در استان فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه آبدهی قنات‌ها و چشمه‌ها افزایش یافته است اما باید برای مقابله با خشکسالی توسعه سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در اراضی کشاورزی را مورد توجه قرار داد.

مدیریت آب، خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: توسعه سیستم‌های آبیاری نوین به صورت قطره‌ای و کشت بافت در این استان مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری رتبه برتر کشور در توسعه سیستم‌های آبیاری نوین کسب کرده است.

مدیریت آب، خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۸۴۱ رشته قنات در چهارمحال و بختیاری وجود دارد، گفت: آبدهی قنات های چهارمحال و بختیاری افزایش یافته است.

کد خبر 4668411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =