کارفرمایان رفسنجانی ۳۳ میلیارد تومان به تأمین اجتماعی بدهی دارند

رفسنجان - رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان رفسنجان گفت: کارفرمایان تحت پوشش این شعبه ۳۳ میلیارد تومان به این سازمان بدهی دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا بابایی ظهر سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: رفسنجان دارای چهار شعبه تأمین اجتماعی شامل شهید باقری، مس سرچشمه، بخش کشکوئیه و منطقه نوق است.

وی به آمار مربوط به شعبه تأمین اجتماعی شهید باقری رفسنجان پرداخت و افزود: دو کارگزاری در خیابان مطهری و خیابان شریعتی رفسنجان وجود دارد که تعداد بیمه شدگان اصلی، مستمری بگیران و از کارافتادگانی که از این شعبه خدمات دریافت می کنند ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر می باشند که با افراد تحت تکفل ۱۱۶ هزار نفر در حوزه کاری این شعبه است.

وی بیان کرد: در یک سال گذشته ۶۲ هزار جلد دفترچه در این شعبه تعویض شده است و تعداد نامه هایی که وارد این شعبه شد ۱۴۰ هزار نامه بوده است.

رئیس اداره تأمین اجتماعی رفسنجان در ادامه از بدهی ۳۳ میلیارد تومانی کارفرمایان تحت پوشش این شعبه به سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سال ۱۳۹۸ به عنوان رونق تولید ازسوی رهبر معظم انقلاب اعلام و بسته حمایتی برای رونق تولید و فضای کسب و کار اعلام شده و یکی از این بسته های حمایتی بخش بخشودگی جرایم است لذا از ۱۳ خرداد تا ۱۳ شهریورکارفرمایان خوش حساب سازمان که بدهی به سازمان تا پایان ۹۶ دارند می توانند با مراجعه به شعبه از بخشودگی جرایم را درخواست کنند و از این بخشودگی استفاده نمایند که تاکنون ۸۰ درخواست از کارفرمایان در این حوزه داشتیم.

بابایی با بیان اینکه بخشی ازکارگاه ها مشمول این بخشودگی نمی شوند، ادامه داد: در یک سال گذشته ۱۶ هزار و ۷۰۰ مورد از کارگاه های رفسنجان بازرسی شده اند ضمن اینکه هفت هزار و ۳۰۰ کارگر ساختمانی نیز مورد بازدید قرار گرفتند.

وی ابراز داشت: در بحث تعهدات کوتاه مدت که شامل پرداخت هزینه های کفن و دفن، ایام بارداری، بیمه بیکاری و … است هفت هزار و ۱۸۱ تعهد داشتیم که ۶۱ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی افزود: در بحث تعهدات بلند مدت نیز که شامل پرداخت حقوق بازنشستگان، بازماندگان و مستمری بگیران است ماهیانه ۱۴.۲ میلیارد تومان به آنها پرداخت می کنیم و در مجموع ماهیانه برای انجام تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت سازمان تأمین اجتماعی رفسنجان بیش از ۱۵.۲ میلیارد تومان پرداخت می شود.

رئیس اداره تأمین اجتماعی رفسنجان با اشاره به خدمات غیر حضوری سازمان خاطرنشان کرد: یکی از این خدمات سامانه ای که در حال حاضر فعال است و در آینده نزدیک تکمیل می شود با آدرس Eservices.tamin.ir که کارفرمایان، بیمه شدکان و مستمری بگیران می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

بابایی یادآور شد: برخی از این خدمات اینترنتی شامل دریافت نوبت دهی اینترنتی مراکز درمانی، نوبت دهی اینترنتی شعب، نمایش بدهی کارفرمایان، اعتراض کارافرمایان و بیمه شدگان، غرامت دستمزد ایام بیماری، کمک هزینه سفر و بارداری و … است و افراد می توانند از این سامانه خدمات را دریافت کنند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: شعبه شهید باقری رفسنجان برای ۵۱۶ نفر بیمه بیکاری پرداخت می کند و ۸۱۷ نفر نیز شاغلان صنایع دستی در زمینه پته دوزی، گبه دوزی و قالی بافی بیمه هستند و خانم های خانه داری که سن آنها بین ۱۸ تا ۵۰ ساله باشند می توانند مراجعه و قرارداد بیمه زنان خانه دار ببندند.

بابایی بیان داشت: خانم هایی که ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند با ۴۲ سال سن و نیز آخرین پرداخت حق بیمه شان در کارگاه اجباری باشد می توانند با ۲۰ روز بازنشسته شوند همچنین در کارهای سخت و زیان آور از جمله خبرنگاری؛ نیز پس از بررسی در این نهادها فرد خبرنگار می تواند با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شود.

رئیس اداره تأمین اجتماعی رفسنجان در پایان در خصوص بیمه اتباع بیگانه، عنوان کرد: یک چهارم اتباع بیگانه استان کرمان، در رفسنجان زندگی می کنند که اتباع بیگانه نیز می توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: اتباعی که مجوز قانونی و کارت اقامت در ایران دارند و یا دارای گذرنامه معتبر یا کارت اشتغال باشند می توانند از مزایای این بیمه بهره مند و از مزایای سازمان از جمله درمان، بازنشستگی و مستمری بهره مند شوند ولی این اتباع نمی توانند از حق بیمه بیکاری استفاده کنند.

کد خبر 4668428

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =