تیم داری حرفه‌ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست

همدان- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان بابیان اینکه در قوانین شهرداری‌ها اختصاص بودجه و تیم داری حرفه‌ای وجود ندارد، گفت: تیم داری حرفه‌ای در راستای وظایف شهرداری همدان نیست.

رضوان سلماسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تیم داری شهرداری همدان در رشته فوتبال اظهار داشت: طبق اساسنامه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری؛ این سازمان وظیفه افزایش زیرساخت‌های ورزشی شهر در راستای گسترش ورزش برای عموم شهروندان در هر رده سنی و در دو بخش آقایان و بانوان را عهده دار است.

وی بابیان اینکه در زمان تصویب بودجه از شهرداری خواسته بودیم در صورت تمایل به تیم داری راهکارهای قانونی انجام این کار را تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری به کمیسیون ارائه دهد که علی‌رغم تذکرات مکرر تاکنون پاسخی به کمیسیون ارسال نشده است به هزینه‌های تیم داری حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: گسترش ورزش شهروندی در راستای ایجاد سلامتی و نشاط اجتماعی از اصول کاری شهرداری‌ها بوده و شهرداری‌ها ابتدا باید در این حوزه هزینه کنند و در صورت تحقق بودجه بیشتر به فعالیت‌های قهرمانی و حرفه‌ای بپردازند.

سلماسی عنوان کرد: ورزش‌های حرفه‌ای در ایجاد تحرک و انگیزه به خصوص در بین اقشار جوانان و نوجوان جامعه بسیار تأثیرگذار است اما همان‌طور که اشاره شد در قوانین فعلی شهرداری این کار با بودجه زیادی که به خود اختصاص می‌دهد جز وظایف شهرداری نیست.

وی بابیان اینکه فعالیت‌های ورزشی حرفه‌ای نیازمند ساختار حرفه‌ای و بودجه مناسب است، بیان کرد: در تیم داری حرفه‌ای باید نگاه حرفه‌ای در همه زمینه‌ها ازجمله شرایط مناسب تمرین و استراحت و نیز انتخاب کادر فنی، بازیکنان و سرپرست حرفه‌ای وجود داشته باشد تا نتایج دلخواه رقم بخورد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان عنوان کرد: شهرداری به دلیل حجم بالای کاری فرصت کافی برای ایجاد این فضای مطلوب ندارد و این خود در مواقع حساس و بازی‌های خاص در نتایج مسابقات تأثیر منفی می‌گذارد.

سلماسی بابیان اینکه نتایج دو فصل گذشته تیم فوتبال شهرداری همدان مناسب نبوده است، گفت: با تمام شرایط موجود برای ادامه فعالیت تیم داری باید موارد قانونی برای مجوز ادامه تیم داری کسب شود در غیر این صورت شهرداری مجاز به تیم داری نخواهد بود.

وی افزود: با اعضای شورای شهر دراین‌باره جلسات متعددی داشتیم ولی در ابتدا باید تابع قانون باشیم و اگر سازوکار آن وجود نداشته باشد از ورود شهرداری به تیم داری خودداری کنیم و در مرحله دوم درصورتی‌که شهرداری همدان وارد تیم داری شد باید مدیریت و سرپرست تیم را به سمت صعود سوق دهند در غیر این صورت صرف هزینه بالا بدون عایدی اجحاف در حق گسترش ورزش شهروندی خواهد بود.

کد خبر 4668796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =