۸.۵ میلیون مراجعه به مراکز درمان سرپایی تامین اجتماعی ثبت شد

کرمان - مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: حدود ۸.۵ میلیون بار مراجعه بیمار به مراکز درمانی غیرمستقیم و ۱۱۱ هزار مورد بستری ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، امین فخر پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تأمین اجتماعی در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: تأمین اجتماعی یک مفهوم تاریخی اجتماعی است لذا بر این اساس می‌توان گفت تأمین اجتماعی یک حق همگانی مبتنی بر مشارکت مردم است.

مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان کرمان گفت: در استان کرمان سازمان تأمین اجتماعی در دو حوزه بیمه و درمان خدمات ارائه می‌شود در حوزه درمان مستقیم در مراکز ملکی شامل بیمارستان پیامبر اعظم (ص)، غرضی سیرجان، امام علی زرند و در حوزه درمان غیرمستقیم مستقیم درمانگاه‌ها ارائه خدمت می‌کند.

فخر با اشاره به اینکه در حوزه درمان غیرمستقیم ۱۴ درمانگاه داریم، ابراز داشت: تأمین اجتماعی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان در سال به مردم ارائه خدمات می‌کند که از این مبلغ ۳۲۰ میلیارد تومان در مراکز ملکی و ۴۰۰ میلیارد تومان در حوزه درمان غیر مستقیم هزینه می‌شود.

وی یادآور شد: در حوزه درمان مستقیم سالانه چهار میلیون و ۷۰۰ هزار بار مراجعه سرپایی، ۶۳ هزار مورد بستری و ۱۰ هزار زایمان در مراکز ملکی تأمین اجتماعی در استان داریم.

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان کرمان گفت: حدود ۸.۵ میلیون بار مراجعه بیمار به این مراکز درمانی غیرمستقیم و ۱۱۱ هزار بستری را شاهد هستیم.

فخر به برنامه‌های مدیریت درمان اشاره و تصریح کرد: در جهت بهبود نظامات مدیریتی سعی کردیم با استقرار استانداردهای مهم ۲۰۰۲ و شرکت در پروژه‌های ملی در این جهت گام برداریم.

وی افزود: ما در راستای بهبود و کیفیت خدمات پنج محور را پیش رو قرار داریم اول به دلیل حجم مراجعات و تراکم بیماران همکاران ما ممکن است تحت فشار قرار بگیرند لذا بحث خوش رویی را در دستور کار داریم.

فخر گفت: در محور دوم توسعه محور نظام ارجاع الکترونیک و درمان غیر مستقیم که یک زیرساخت مهم است، محور سوم مدیریت بهره‌وری و ارتقا سیستم درمان بحثی است که در شرایط فعلی تحریم مهم است، بحث ارزشیابی محور چهارم و محور پنجم توسعه طرح‌های عمرانی است.

مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان کرمان بیان داشت: علی‌رغم کمبود اعتبارات در حال حاضر ۱۴ طرح را در مراکز درمانی دنبال می‌کنیم از جمله درمانگاه راور با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، ساخت مرکز درمانی رفسنجان نیز در دستور کار است.

کد خبر 4668924

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =