یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی استان کرمان هستند

کرمان - مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر تحت پوشش تامین اجتماعی استان کرمان هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حسینی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته تأمین اجتماعی بیان داشت: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور مشغول به ارائه خدمت به هموطنان است.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی بالغ بر ۴۲ میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده است همچنین بیش از سه میلیون خانوار مستمری بگیر این سازمان هستند.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان کرمان گفت: بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارفرما در سازمان تأمین اجتماعی مشغول به کار هستند که به عنوان بزرگترین شریک اجتماعی در کشور فعالیت می‌کنند.

حسینی اظهار داشت: استان کرمان یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده است.

وی یادآور شد: در استان بیش از ۵۰ هزار کارفرما در تأمین اجتماعی داریم که این رقم نسبت به سال قبل در کارگاه‌های فعال ۱۲ درصد رشد داشته است همچنین در کارگاه‌های فعال ۳۲۰ هزار بیمه شده اجباری و ۱۵۰ هزار بیمه شده حرف و مشاغل آزاد، اختیاری و.... داریم.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان کرمان گفت: سالجاری در استان ۱۱۰ هزار خانوار مستمری بگیر داریم که نسبت به سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است همچنین سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ افزایش ۵ درصدی داشته که از متوسط کشوری بالاتر بوده‌ایم.

حسینی یادآور شد: در استان کرمان سه هزار و ۶۵۰ نفر از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند؛ در سال گذشته استان کرمان در این رابطه کمترین میزان پرداخت مقرری در کشور را دارا بوده است.

وی به بسته حمایتی تأمین اجتماعی که در راستای کمک به رونق تولید اشاره کرد و عنوان داشت: از جمله اقدامات تأمین اجتماعی بخشودگی جرایم کارفرمایان بود که از ۱۳ خرداد آغاز شده و تا پایان شهریور امسال ادامه دارد.

کد خبر 4669082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =