مشکلات اقتصادی استان فارس با برنامه ریزی قابل رفع است

شیراز – رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب وکارهای نوین ودانش بنیان اتاق بازرگانی گفت: مشکلات استان فارس بابرنامه‌ریزی قابل حل است واین کمیسیون آمادگی ارایه اطلاعاتی دقیق به شورای گفت وگو را دارد. ‌

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، امید ماهرانی در نشست با فعالین اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، گفت: امروز شرکت‌هایی موفق هستند که ایده‌های نو و نوین داشته باشند همین شرکت‌ها با وجود تحریم روند رو به رشدی دارند.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که ایده‌های نو را در استان فارس شناسایی به آن اهداف و مد نظر در جامعه جهانی برسانیم، گفت: ایران در چند سال آینده عضو سازمان تجارت جهانی می‌شود و اگر تحریم‌ها لغو و ایران عضو این سازمان شود، تمام شرکت‌های خارجی به سمت ایران خواهند آمد و آن روز ما باید با ایده ها و فکرهای جدید و آماده کردن زیرساختها آنها را به سرمایه گذاری در ایران جذب کنیم.

رئیس کمیسیون کارآفرینی کسب وکارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه مشکلات استان فارس با برنامه‌ریزی قابل حل است، عنوان کرد: مشکلات خارج از استان نیز باید بررسی شود و در این کمیسیون اطلاعاتی آماده و برای ارائه در جلسه شورای گفت‌وگو عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم با برنامه‌ها و ایده‌های جدید ارتباط بین شرکتهای دانش بنیان و نو پا با صنعت را برقرارکنیم، افزود: می‌توانیم واحدهای آرندی شرکتها را راه بیندازیم تا مذاکراتی انجام شود و به نتیجه مطلوب برسد.

ماهرانی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم اتاق بازرگانی در این دوره بهبود فضای کسب و کار استان است، گفت: فارس در حال حاضر رتبه ۵ کشور را دارد که جایگاه بسیار خوبی است اما باید این را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به رتبه کسب و کار ایران اظهار کرد: رتبه ایران در فضای کسب و کار ۱۲۸ است درصورتی که رتبه امارات ۱۱ و رتبه عمان ۷۸ است، باید با برنامه‌ریزی‌های جدید رتبه کشورمان را ارتقا دهیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس خاطرنشان کرد: در آینده در این کمیسیون ما با برقراری ارتباط بین شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، ارائه شیوه‌های بازاریابی، گسترش فعالیت شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین در بازار، ایجاد واحد مشاوره یرای شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، اعزام و پذیرش هیاتهای تجاری در زمینه کسب و کارهای نوین و شرکتهای دانش بنیان در زمینه اصلاح زیرساختهای لازم و حمایت مورد نیاز از شرکتهای دانش بنیان و کسب و کارهای نوین گام برخواهیم داشت.

کد خبر 4669102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =