‌ هوای اصفهان در آستانه وضعیت ناسالم /شاخص کیفی به ۹۷ رسید

اصفهان - مدیر امور آزمایشگاه‌های محیط زیست اصفهان گفت: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۹۷ در وضعیت سالم ثبت شد اما در آستانه وضعیت ناسالم است.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: پس از حدود دو هفته تجربه هوای ناسالم در اصفهان، در طول چند روز گذشته هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شده است.

وی افزود: هوای امروز اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز با میانگین شاخص کیفی ۹۷ در وضعیت سالم ثبت شده است اما در آستانه وضعیت ناسالم قرار دارد.

هوای دو ایستگاه سنجش آلایندگی اصفهان در وضعیت ناسالم ثبت شد

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان ابراز داشت: هوای اصفهان در ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان مانند میدان احمدآباد با شاخص کیفی ۸۹، خیابان رودکی ۹۲، و بزرگراه خرازی ۸۷ در وضعیت سالم ثبت شده است و در استانداری با ۱۱۴ و پروین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

کیفیت هوای شهرستان‌های استان اصفهان در وضعیت زرد و نارنجی

وی با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستان‌ها کیفی هوا در وضعیت زرد و یا نارنجی ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در شاهین شهر با ۱۰۰ در آستانه وضعیت ناسالم است، در مبارکه با ۶۹، نجف آباد ۸۱، و سجزی ۷۸ در وضعیت سالم ثبت شده است و در دولت آباد با شاخص کیفی ۱۱۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

صادقیان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

کد خبر 4669453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =