افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار

طی جلسه‌ای آخرین اقدامات در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار (۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷) و طرح‌های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢، ٥ و ٦ مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی یزدانی در جلسه‌ای با معاونین خدمات شهری مناطق ۶، ۵، ۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ با محوریت آخرین اقدامات و پیگیری‌ها در خصوص افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار و نیز طرح‌های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢، ٥ و ٦ که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: ۶ منطقه کم برخوردار در حوزه فضای سبز که سرانه فضای سبز پایین‌تری نسبت به سایر مناطق دارند باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند و تمامی تلاش خود را برای تحقق این امر بکار بگیرند.

یزدانی در این جلسه بر تسریع در روند تملک باغات و زمین‌های واجد شرایط شناسایی شده در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و گفت: با توجه به تأکیدات شهردار محترم تهران در خصوص تحقق توزیع عادلانه و متوازن فضای سبز در سطح شهر تهران؛ مناطق مذکور باید پیگیری‌های لازم را در راستای روند تملک باغات تسریع بخشند و اقدامات لازم در خصوص تسهیل گری در این امر صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهر تهران دارای ۳۵۲ محله است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۷ محله فاقد پارک بودند که سال گذشته ۲ محله دارای پارک شدند و در حال حاضر ۱۵ محله فاقد پارک هستند که باید برنامه ریزی های لازم برای احداث پارک محلی در این نقاط در اولویت قرار گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۷ تملک چهار قطعه باغ و ملک مشجر با نام‌های هورفر و بخشی فر در منطقه ۷، عبقری در منطقه ۲ و وثوق الدوله در منطقه ۱۴ به انجام رسیده است و در سال ۹۸ نیز تعداد دیگری از باغات و اراضی مشجر در مناطق (۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷) جهت خرید و تبدیل آن به فضای سبز عمومی شناسایی شده است.

وی اذعان کرد: در حال حاضر باغ عبقری (بوستان پدر) به مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع در منطقه ۲ به زودی برای استفاده عموم شهروندان افتتاح خواهد شد.

در جریان این جلسه معاونین خدمات شهری مناطق ۶، ۵، ۲، ۷، ۸، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۷ به بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات و موانع پیش رو در راستای تملک باغات و زمین‌هایی که شرایط تبدیل شدن به فضای سبز عمومی را دارند و نیز طرح‌های ویژه استفاده از پساب جهت آبیاری فضای سبز در مناطق ٢، ٥ و ٦ مطرح و در این خصوص بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 4669495

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =