مشاغل مزاحم یک پدیده اجتماعی است که باید درست مدیریت و کنترل شود

قزوین- رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مشاغل مزاحم شهری از پیامدهای اجتماعی است که به دلیل حساسیت های ایجاد شده در فضای مجازی باید درست مدیریت و ساماندهی شود تا نتیجه بخش باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین نشست مشترک کارگروه تخصصی ساماندهی صنوف و مشاغل شهری شهرداری‌های کشور و کارگروه تخصصی مراکز مدیریت عرصه محصولات کشاورزی مایحتاج مصرف شهردار ی های ۱۵ شهر کشور روز چهارشنبه در یکی از مجتمع‌های پذیرایی قزوین برگزار شد.

حکمت الله داودی در این نشست گفت: موضوع مشاغل مزاجم شهری از اموری است که به یک پدیده اجتماعی تبدیل شده و اگر نتوانیم آن را درست هدایت و کنترل کنیم می‌تواند آسیب زا بوده و برای ما هزینه داشته باشد.

وی بیان کرد: مشاغل و صنوف شهری یک موضوع چند وجهی است که باید با کمک همه دستگاه‌ها از جمله دستگاه قضائی و نیروی انتظامی و شهرداری برای آن تدبیر کرد که در این میان داشتن یک شیوه نامه ضروری است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین تصریح کرد: متأسفانه این مشکل اجتماعی در بسیاری از کلان شهرها دیده می‌شود و در قزوین نیز در برخی مناطق مانند راسته آهنگران، خیابان مولوی، محدوده بازار این موضوع به نارضایتی مردم هم منجر شده است.

فضای مجازی تبلیغات منفی دارد

داودی گفت: این روزها شاهد انعکاس برخی تصاویر در فضای مجازی هستیم که این وضعیت به مأموریت و رسالت کارکنان شهرداری در حوزه ساماندهی مشاغل مزاحم و دست فروشان لطمه می‌زند زیرا هر عکس العملی بازخوردهای منفی زیادی دارد به همین دلیل مدیریت این کار بسیار مهم و حساس است.

وی اظهار داشت: اگر بخواهیم امنیت و آسایش و آرامش شهروندان آسیب نبیند و خدشه دار نشود باید بتوانیم نظم و انضباط شهری و احترام به قانون را در همه شهر حکمفرما کنیم که این کار مستلزم همکاری خوب شهروندان و نیز فرهنگ سازی است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: مشاغل مزاحم شهری و آلودگی‌های صوتی برخی از این مشاغل موجب نگرانی و ناراحتی شهروندان شده و با توجه به دستورالعمل وزارت کشور به شرکت شهرک‌های صنعتی برای ساماندهی مشاغل شهری، باید بتوانیم از این ظرفیت برای سامان بخشیدن در این زمینه استفاده کنیم.

وی گفت: اتاق اصناف، نیروی انتظامی، دادگستری از جمله دستگاه‌های فرا بخشی هستند که می‌توانند در سامان بخشیدن به مشاغل مزاحم شهری همکاری خوبی داشته باشند تا کارها به نتیجه برسد.

در ادامه سید مهدی کاظمی معاون خدمات شهری شهرداری قزوین نیز اظهار داشت: با مدیریت واحد و هماهنگی دستگاه‌های خدمات رسان بخشی از مشکلات شهری را حل کرده و نیازهای شهروندان را تأمین کرد.

کاظمی تصریح کرد: با بسترسازی مناسب و اقدامات انجام شده خوشبختانه امروز شهر قزوین برای اجرای بسیاری از برنامه‌های مدیریت شهری آماده شده و با ظرفیت‌های ارزشمندی که در حوزه ساماندهی مشاغل از دوران صفویه شکل گرفته امروز این شهر یکی از مراکز فعال اقتصادی کشور محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: قزوین در گذشته‌های دور با داشتن ۹۰ کاروانسرا یکی از شهرهای مهم کشور در حوزه فعالیت‌های اقتصادی و تجارت بوده و به نوعی نقش بارانداز کالا را ایفا می کرده و امروز هم می‌توان این جایگاه را احیا کرد.

کد خبر 4669580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =