توسعه دولت الکترونیک از فساد اداری جلوگیری می کند

قزوین-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین گفت:توسعه دولت الکترونیک . راه اندازی سامانه جذب سرمایه گذاری درقزوین از رانت و فسادجلوگیری کرده وموجب تسریع در صدور مجوز کسب و کار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل یاری ظهر پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری ما هیچ اطلاعات محرمانه در استان داریم که نتوانیم در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم و اگر شفاف نباشیم حتماً با چالش‌های جدی روبرو خواهیم شد.

وی بیان کرد: شفاف بودن و دادن اطلاعات به موقع و درست موجب می‌شود تا سرمایه گذار تکلیف خود را در همان ابتدای کار بداند و وقت و هزینه خود را تلف نکند و در کنار آن از ایجاد رانت هم جلوگیری می‌کند و اگر قرار شد جواب منفی به متقاضی داده شود بموقع خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین یادآور شد: برای نمونه اگر متقاضی که آمد درخواست وی در حریم بود همانجا جواب منفی داده می‌شود و نیازی به استعلام‌های دیگر نیست البته صلاحیت و اهلیت سرمایه گذار مهم است و باید مشخص شود ولی نگاه ما بر اهلیت سرمایه گذار است مگر آنکه خلاف آن ثابت شود.

یاری گفت: با راه اندازی سامانه الکترونیک سرمایه گذاری استان قزوین می‌توانیم سامانه‌های موازی را به آن لینک کنیم و اطلاعات بارگذاری شود البته باید دانست سامانه به جای ما فکر نمی‌کند بلکه خدمات می‌دهد و شفاف سازی می‌کند و شما پ باید موارد را یک بار تعریف کنید تا کارها تسریع شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین افزود: در ابتدای راه اندازی این سامانه می‌توانیم برای پروژه‌های بزرگ از آن استفاده کنیم که کار در مرکز خدمات باشد و دریافت‌ها هم الکترونیک صورت گیرد.

وی بیان کرد: برخی دستگاه‌ها باید استعلام خاص بگیرند که یک سری کمیسیون ویژه و روند اجرایی دارد اما در نهایت سامانه الکترونیک می‌تواند از رانت و فساد در دستگاه‌های اجرایی در خصوص صدور مجوزهای سرمایه گذاری جلوگیری می‌کند.

یاری تاکید کرد با راه اندازی سیستم جدید و سامانه سرمایه گذاری در قزوین از ماه آینده فعالیت این سامانه آغاز شود.

در ادامه مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص اشکالات این سیستم، قدیمی بودن آن، ارتقای سیستم از کارتابلی به سمت مدیریت فرآیند کسب و کار، جامع دیدن طرح دیدگاههای خود را مطرح کردند.

کد خبر 4669987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =