امام شناسی وآشنایی بابنیانگذارانقلاب برنامه کنگره شهدای مرکزی است

اراک- فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امام شناسی و آشنایی با سیره امام راحل و معرفی آن به جوانان از جمله اقدامات مهم و ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محسن کریمی پیش از ظهر پنج شنبه در دومین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: از چهار سال گذشته اقدامات مربوط به کنگره نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان انجام شده است و نزدیک به یک سال از برگزاری شورای سیاست گذاری کنگره می‌گذرد.

وی ادامه داد: در گذشته تعداد کارگروه‌های کنگره ۶ مورد بود که اکنون به ۱۲ کارگروه افزایش پیدا کرده است و همچنین تعداد اجلاس ها از ۷ مورد به ۱۳ مورد رسیده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: اجلاس ها سعی شده است که با مشارکت تمامی اقشار جامعه برگزار شود و جامعه هدف را پوشش دهد.

سردار کریمی افزود: اجلاسیه آموزش و پرورش استان بیش از ۲۰ برنامه شامل مسابقات، سرود، نوشته و … برگزار کرده است و همچنان انجام این قبیل فعالیت‌ها ادامه دارد.

وی با اشاره به موضوع جوان گرایی در کنگره ملی نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان اظهار کرد: جوانان جمعیت به کار گرفته شده در برگزاری این کنگره را تشکیل می‌دهند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: در برگزاری کنگره تلاش شده است که از اسراف پرهیز شود، در این راستا تاکنون ۴ اجلاس با کمترین هزینه برگزار شده است.

سردار کریمی بیان کرد: تبیین گری و شبهه زدایی از جمله برنامه‌های مهم در برگزاری کنگره ملی نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان به شمار می‌رود که در دستور کاراست.

وی به برگزاری برنامه هفت اقلیم با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی اراک مبتنی بر امام شناسی و سیره امام راحل در هفت مکان از قبیل خمین، اراک، قم، تهران، نجف، ترکیه و فرانسه که امام راحل در آن حضور داشتند، اشاره کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: امسال یکی از برنامه‌های سپاه روح الله استان با تأمین منابع ملی به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان، برای بحث امام شناسی و آشنایی سیره امام راحل همانند راهیان نور دعوت از اساتید، دانشجویان و دانش آموزان از سراسر کشور به مدت سه روز در اردویی در دهکده مقاومت و پرداختن به مباحث تبیینی است.

سردار کریمی گفت: بهره گیری از توانمندی سمن‌ها از دیگر برنامه‌های کنگره ملی نقش امام راحل و ۶۲۰۰ شهید استان به شمار می‌رود و با برگزاری کنگره می‌خواهیم بگوییم دفاع مقدس و جبهه یک دانشگاه بزرگ است.

کد خبر 4670113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =