ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود

رفسنجان - فرماندار رفسنجان گفت: استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی با توجه به تأثیرگذاری آنها باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید فصیحی‌هرندی ظهر پنجشنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی شهرستان رفسنجان با حضور مدیر کل بهزیستی استان کرمان اظهار داشت: جامعه به اقتضای خود به آسیب‌هایی دچار می‌شود اما نکته مهم این است که بسیاری از عوامل آسیب زاd آن قابل کنترل و پیشگیری است.

وی افزود: برای پیشگیری و کنترل و مقابله با اثرات سو این آسیب‌ها هم مسئولان حاکمیت و هم مردم باید دست به دست یکدیگر با این آسیب‌ها مقابله کنند.

وی تصریح کرد: هیچ نظام و حاکمیتی به تنهایی قادر به مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیست و باید همه عناصر حاضر در اجتماع در این عرصه ورود کنند. در این مسیر استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی با توجه به تأثیرگذاری آنها باید مورد توجه قرار بگیرد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به تفاوت آسیب‌های اجتماعی در شهرهای کشور، تصریح کرد: نمی‌توان برای آسیب‌های اجتماعی در کشور در همه شهرها نسخه واحد پیچید. شورای اجتماعی محلات باید مبتنی بر ظرفیت مردم باشد مردم خودشان داوطلبانه حضور داشته باشند و از درون خودشان آسیب‌های اجتماعی را کشف کنند و برای آن راه‌حل بدهند.

فصیحی هرندی یادآور شد: در دانشگاه‌های شهرستان رفسنجان رشته‌های علوم انسانی در این ارتباط ایجاد شود و دانشجویان در این زمینه تحقیقات انجام دهند و مقالات ماحصل آن را در اختیار دستگاه‌های مربوطه قرار دهند.

وی تأکید کرد: مقابله با آسیب‌های اجتماعی با شعار پیش نمی‌رود، باید دید چقدر کار به زمین مانده در این خصوص داریم. باید در عمل اقداماتی در این خصوص انجام شود و دستگاه‌ها از ظرفیت خود در این خصوص استفاده کنند.

وی بیکاری، طلاق، ولنگاری را از جمله آسیب‌های اجتماعی برشمرد و افزود: مقابله و برخورد باید آخرین راهکار در این رابطه باشد.

فرماندار رفسنجان افزود: شهرداری فضاهایی در محلات ایجاد کرده که می‌تواند پایگاه خیلی از برنامه‌های ما باشد در عرصه نشاط برای مردم امید ایجاد کند کسانی که روی افکار مردم تأثیرگذار هستند از جمله متولیان امر فرهنگ و ورزش می‌توانند کمک کنند.

فصیحی‌هرندی با بیان اینکه نشاط تنها برگزاری برنامه موسیقی نیست خیلی فعالیت‌ها فرهنگی، آموزشی و ورزشی هستند که ایجاد نشاط می‌کنند، تصریح کرد: در تمام دنیا به تناسب فرهنگ و اعتقادات برنامه تدوین می‌شود در رفسنجان هر کسی برای برنامه‌هایی که اجرا می‌شود انتقاد دارد با صراحت و به صورت علمی بیان کند و برنامه جایگزین هم ارائه دهد.

کد خبر 4670130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =