ایجاد زمینه لازم برای حضور سرمایه‌گذاران در تجهیز و ساخت کتابخانه

رشت- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با تأکید بر لزوم ایجاد زمینه حضور سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع در تجهیز و ساخت کتابخانه‌ها، گفت: در این زمینه معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان امروز پنجشنبه به منظور ایجاد بسترهای لازم در برای تسهیل حضور و مشارکت سرمایه گذاران در زمینه احداث و تجهیز کتابخانه های عمومی با مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان دیدار و گفتگو کرد.

پریسا کرمی در این دیداربا اشاره به وجود کتابخانه های عمومی نهادی، مشارکتی و مستقل در سراسر استان گیلان، برخی از این کتابخانه ها را تنها مراکز فرهنگی در آن مناطق عنوان کرد و گفت: امروز کتابخانه های عمومی با کارکردهای بیشمار در خدمت مراجعین و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی هستند و با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، آموزشی در کنار فعالیت اطلاع رسانی خود در جهت آگاهی بخشی به جامعه گام برمی دارند.

کرمی با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات مجموعه کتابخانه‌های عمومی تسهیل حضور مراجعان به کتابخانه‌ها و بهره مندی از امکانات این مجموعه است، افزود: استفاده از خدمات الکترونیک امروزه یکی از نقاط قوت کتابخانه ها است.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه مدیریت کتابخانه های عمومی در سراسر کشور و امکان جستجوی کتاب در این سامانه و نیز عضویت سراسری علاقمندان بخشی از خدمات الکترونیکی این مجموعه است.

کرمی در ادامه همچنین به نیاز برخی از مناطق شهری استان به ایجاد کتابخانه های عمومی نیز اشاره و تأکید کرد: شاهد مشارکت خیرین در احداث و تجهیز کتابخانه های عمومی در برخی از شهرها و روستاهای استان هستیم.

وی خواستار تسهیل حضور برخی از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع در این حوزه شد.

کرمی با اشاره به فراهم کردن شرایط بهره مندی صاحبان صنایع از معافیت‌های مالیاتی در قبال احداث کتابخانه های عمومی مطابق با ماده ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم و ضرورت ورود این افراد در ساخت و توسعه کتابخانه ها، اظهار کرد: می‌توانیم با هم افزایی بسترهای لازم برای این موضوع را فراهم کنیم.

مطالعه کتاب تنها راه ایجاد آگاهی و اندیشه ورزی در میان افراد جامعه

مدیرکل امور مالیاتی گیلان نیز در این دیدار مطالعه کتاب را تنها راه ایجاد آگاهی و اندیشه ورزی در میان افراد مختلف جامعه عنوان کرد و با قدردانی از نگاه مجموعه کتابخانه های عمومی به مقوله ترویج فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها و نهادهای خدمت رسان برای هرگونه همکاری در این خصوص اعلام آمادگی کرد.

جواد انوری همچنین با اذعان به وجود راهکارهای قانونی حضور و مشارکت سرمایه گذاران و صاحبان صنایع و مشاغل پردرآمد در بحث ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی و بهره مندی از امتیازات قانونی معافیت‌های مالیاتی تعیین شده در ذیل همین قانون خواستار تشکیل کارگروه ویژه ای با حضور معاونین و کارشناسان دو مجموعه به منظور بررسی بیشتر موضوع و شناسایی ظرفیت‌های موجود در استان گیلان شد.

کد خبر 4670208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =