حمایت از مشاغل خُرد در راستای بهبود کسب و کار مدنظر قرار گیرد

اراک- نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز برای عبور از شرایط سخت و بهبود وضعیت کشور باید فضای کسب و کار بهتری با راه اندازی کارگاه های خرد و متوسط ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی، روز پنج شنبه در جلسه مشترک ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی و شهرستان فراهان اظهار کرد: در سال جاری که به نام رونق تولید است، باید تلاش کنیم از کارآفرینان و طرح های آنها در بخش تولید حمایت کنیم تا فضای اقتصادی بهبود پیدا کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در طی چند سال اخیر فضای کسب و کار به علت بوروکراسی های اداری چند رتبه نزول پیدا کرده و امیدواریم با تشکیل این کارگروه ها شرایط برای تولید کننده تسهیل شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تجربه خوبی در خصوص تعاونی ها و پذیره نویسی در کشور نداریم. در حال حاضر با بانک ها در خصوص تسهیلات با مشکل مواجه ایم زیرا اعطای تسهیلات با نرخ بالا و شرایط اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

وی اظهار کرد: در خصوص پرداخت وام اشتغال پایدار روستایی که مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار است هنوز ۲۴۵ میلیون دلار یعنی قسط چهارم آن پرداخت نشده است. متاسفانه مجموع پرداختی در سامانه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی که باید از ۵۰ درصد رقم آورده بانک ها و ۵۰ درصد آورده صندوق باشد، تاکنون ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بیشتر نیست.

حسینی گفت: در مورد اشتغال تبصره ۱۸ دو بحث از قبیل آورده بانک ها یا آورده صندوق توسعه ملی از محل ماده ۵۲ قانون تنظیم با آورده دولت مطرح است، بر اساس نامه رییس جمهور به مقام معظم رهبری یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی به عنوان سهم آورده دولت اختصاص داده شده، دویست میلیون دلار این رقم به ریال تبدیل شده است درصدی که سهم دولت است به تمامی بانک های مورد نظر پرداخت شده، اما قرار دادهای ماده ۵۲ با این شرایط جدید توسط صندوق توسعه ملی با بانک های عامل در حال انعقاد بوده و هنوز عملیاتی نشده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز در صدد انجام کاری برای مردم هستیم باید هزینه های ثابت سرمایه گذاری کاهش پیدا کند. امروز برای عبور از شرایط سخت و بهبود وضعیت کشور باید فضای کسب و کار بهتری با راه اندازی کارگاه های خرد و متوسط ایجاد کنیم.

کد خبر 4670217

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =