سالمندی در کرمان به شدت در حال رشد است

کرمان - مدیرکل بهزیستی کرمان گفت: سالمندی در استان کرمان به شدت در حال رشد است و امیدواریم به کمک سایر مجموعه ها بتوانیم به بهترین شکل این موضوع را مدیریت کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس صادق زاده ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه کرمان با اشاره به اینکه ۶۶ مرکز وظیفه نگهداری چهار هزار نفر فرزند را بر عهده دارند، اظهار کرد: معین های اقتصادی باید در کنار سایر فعالیت هایی که انجام می دهند باید در زمینه اجتماعی نیز همکاری کنند.

وی با بیان این مطلب که در استان کرمان جوانانی داریم که گرفتار اعتیار هستند که این امر نیازمند توجه از سوی دولت و غیر دولتی ها است، بیان داشت: اقدامات خوبی که انجام شده هنوز نتواسته است مشکلات موجود را به خوبی مدیریت کند لذا ما نیازمند بنگاه ها و معین های اقتصادی هستیم.

صادق زاده با اشاره به اینکه تغییر نوع مصرف مواد از سنتی و صنعتی مطرح هست و هر سال شاهد شکل جدید آن هستیم، اظهار داشت: مصرف مواد روان گردان متأسفانه در جامعه افزایش پیدا کرده است و باز هم متأسفانه آمارهای در این زمینه نشان از مصرف مواد در بین جوان ترها و میان زنان است.

وی با بیان این مطلب که کنش گران حق ندارند مسائل اجتماعی را پوشیده به مردم بگویند، عنوان داشت: قریب به یک هزار مرکز در حوزه اجتماعی در استان کرمان در حال فعالیت هستند از طرف دیگر باید از موازی کاری و برنامه های غیرعلمی و احساسی پرهیز شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه مراکز متعدد درمانی در استان شکل گرفته است اما ۱۰ درصد از درمان در مراکز درمانی اتفاق می افتد و بقیه آن بعد از خروج از مراکز درمانی است که در این زمینه ما خلاء و مشکل داریم، تصریح کرد: در این زمینه ما نیازمند اشتغال این افراد در جامعه هستیم چرا که باید مورد پذیرش قرار بگیرند در غیر این صورت ممکن است دوباره گرایش به اعتیاد پیدا بکنند.

وی با بیان اینکه ما در خصوص فرهنگ پیشگیری به طورکلی ضعیف عمل کردیم و باید با رویکرد پیشگیرانه ارتباط بیشتری برقرار کنیم، ادامه داد: امروز باید کودکان مان را دریابیم و آگاهی های لازم را به آنان بدهیم اما در بحث معلولیت قسمت اعظم فعالیت آن مربوط به دولت است و خوشبختانه خلاء پیشگیری از معلولیت ها را مرتفع کردیم و قانون پیشگیری از معلولیت ها را اعمال کردیم.

صادق زاده با اشاره به اینکه چهار هزار و ۴۰۰ نفر افرادی که در شرف ازدواج بودند را مورد مشاوره های ژنتیک قرار دادیم که ۵۰۰ از آنها باید به مراکز آزمایشگاهی مراجعه می کردند، بیان داشت: ۵۰ نفر از این ۱۰ درصد قطعاً فرزند معلول به دنیا می آوردند که برخی از اینها از طریق دارو و برخی با اجازه مراجعه سقط جنین شدند که تعداد آنها ۲۰ معلول بوده اند ضمن اینکه باید از تشکل ها و مردم در این زمینه کمک گرفت.

وی با اشاره به اهمیت مشاوره های قبل از ازدواج و اهتمام خانواده ها به این امر، اظهار داشت: سالمندی در استان کرمان به شدت در حال رشد است لذا امیدواریم که در این زمینه به کمک سایر مجموعه ها بتوانیم به بهترین شکل این موضوع را مدیریت کنیم.

کد خبر 4670484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =