شهرداران و دهیاران برای ایجاد درآمد پایدار نوآوری داشته باشند

رودسر -معاون امور عمرانی وزیر کشور با تأکید بر لزوم توجه به ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها، گفت: باید در این حوزه از تفکرات نوآورانه و خلاقانه استفاده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی نژاد ظهر جمعه در همایش شهرداری‌ها و دهیاری‌های شرق استان گیلان که در رودسر برگزار شد، اظهار کرد: ۳۷ هزار دهیار، یک هزار و ۲۸۴ شهردار و ۱۲۰ هزار عضو شورای اسلامی روستا و شهر در کشور فعالیت می‌کنند.

وی با تأکید بر ایجاد درآمدهای پایدار برای دهیاری‌ها و شهرداری‌ها خواستار استفاده از تفکرات خلاقانه و نوآوری در این زمینه از سوی شهرداران و دهیاران شد و گفت: این موضوع برای استان‌های شمالی کشور به دلیل برخورداری از اقلیم مناسب بیشتر مورد تاکید بوده است.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه دهیاری‌ها به عنوان مویرگ‌های فعال و پویا در همه عرصه‌های کشور محسوب می‌شوند، افزود: معتقدیم دهیاری‌ها آنقدر به بلوغ رسیده‌اند که در انجام امور پیشگام‌تر از شهرداری‌ها بوده و نقش مهمی در فرآیند توسعه ایفا کنند.

وی ادامه داد: نبود شناخت و درک درست از توانایی و ظرفیت‌های و قدرت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تصمیم گیری و تصمیم‌سازی سبب می‌شود نتوانیم از پتانسیل آنها در سایر امور نیز استفاده کنیم.

جمالی نژاد با اشاره به معضل پسماند و زباله در استان‌های شمالی، اظهار کرد: مدیریت پسماند و کاهش نگرانی‌ها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است باید اقدام اساسی در زمینه مدیریت پسماند انجام شود.

محیط زیست باید پاسخگوی مشکلات کارخانه کمپوست رودسر باشد

نماینده رودسر و املش در مجلس نیز در ادامه این همایش با بیان اینکه کارخانه کمپوست رودسر به صورت ناقص تحویل شهرداری شده است، گفت: بی توجهی مسئولان سبب شد عملاً این کارخانه و امکانات آن به صورت ناکارآمد در آید در حالی که این کارخانه باید در حوزه درآمدزادیی نیز فعالیت می‌کرد.

اسدالله عباسی با اشاره به اینکه محیط زیست در این راستا موضع به حق برای خود در نظر می‌گیرد، تصریح کرد: این در حالی است که خود محیط زیست باید پاسخگوی این وضعیت باشد.

لزوم تأمین امکانات و تجهیزات لازم برای افزایش توانمندی دهیاران و شهرداران

در ادامه فرماندار رودسر نیز با اشاره به وجود دو معضل مهم و اساسی در این شهرستان، اظهار کرد: پسماند و حفظ محیط زیست از جمله مواردی هستند که باید مسئولان به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

حسین اسماعیل پور ادامه داد: مسئولان برای افزایش توانمندی و ظرفیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها باید امکانات و تجهیزات لازم را برای آنها فراهم کنند.

کد خبر 4670504

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =